Ełczanin Mistrzem Polski w pływaniu

2019-07-26 11:52:46(ost. akt: 2019-07-26 12:17:56)

Autor zdjęcia: Fot. MOS Ełk

W dniach 18-21.07.2019 r. w Drzonkowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży ( Mistrzostwa Polski juniorów 17 i 18 lat) w pływaniu. Ełk reprezentowany był przez zawodnika z sekcji pływackiej MOS EŁK Wiktora Grzegorczyka. Utalentowany zawodnik zdobył szereg medali, w tym Mistrza Polski
Pierwszego dnia zawodów Wiktor wystartował na 800 m stylem dowolnym i został Wicemistrzem Polski. Po wspaniałej walce Wiktor Grzegorczyk został Wicemistrzem Polski.

W drugim dniu zawodów pływak z Ełku wywalczył awans do finał B na 200 m stylem dowolnym i w wieczornym finale zwyciężył z czasem 1:55:19 zajmując 9 miejsce w kraju.

Trzeciego dnia MP zawodnik UKS MOS EŁK awansował do finału A na dystansie 400 m stylem dowolnym i zdobył brązowy medal.

W ostatnim dniu Mistrzostw Polski odbył się wyścig na najdłuższym dystansie – 1500m stylem dowolnym gdzie rywalizował z rozstawionymi zawodnikami z najlepszymi czasami. Zawodnik MOS-u Ełk zaatakował wcześniej i od 500 metra powiększał tylko przewagę nad rywalami. Wiktor Grzegorczyk popisał się rewelacyjnym wynikiem 15:48:65 i zdobył tytuł Mistrza Polski.