środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Ełczanin stracił prawo jazdy za drastyczne przekroczenie prędkości

2019-07-31 07:19:31 (ost. akt: 2019-07-31 07:33:28)

Autor zdjęcia: policja.pl

Zatrzymanie prawa jazdy, mandat i punkty karne - to konsekwencje przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym przez ełczanina kierującego samochodem marki Lexus.


Lexus prowadzony przez - jak się okazało w trakcie kontroli - 46-letniego ełczanina został zatrzymany w Orzyszu przez piską drogówkę w poniedziałek (28 lipca). Powodem zatrzymania pojazdu była nadmierna prędkość. Pomiar dokonany przez policjantów wykazał 109 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za powyższe wykroczenie, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Kierowca został też ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Odebranie ełczaninowi prawa jazdy było możliwe na podstawie przepisów Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, które obowiązują od maja 2015 roku.

Zgodnie z nimi „policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym” (art. 135 ust.1a).

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages