Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Plenerowe biblioteki w ełckich parkach

2019-08-01 13:33:58 (ost. akt: 2019-08-01 13:35:16)

Autor zdjęcia: elk.pl

W Ełku powstały biblioteki plenerowe, w których można wypożyczyć książkę. Biblioteki znajdują się w Parku Kopernika oraz w Parku Sportowo - Rekreacyjnym w Ełku.

W Parku Kopernika oraz w Parku Sportowo-Rekreacyjnym w Ełku otwarte są już plenerowe biblioteczki z książkami dostępnymi dla każdego. Książkę można wypożyczyć do domu, przeczytać i oddać do biblioteczki. Obowiązuje tu zasada otwartości i zaufania. Można także oddać własne książki, którymi chcemy podzielić się z innymi. Wśród pozycji wydawniczych znajdują się m.in. książki psychologicznych, a także książki dla dzieci.

Celem jest, promowanie i rozwój czytelnictwa na terenie naszego miasta poprzez ułatwienie dostępu do książek, a także integracja ełczan. Utworzenie dodatkowej atrakcji turystycznej w mieście, która wspierać będzie czytelnictwo. Idea zielonych bibliotek, ma na celu propagowanie dobrych rozwiązań dotyczących ochrony środowiska.

Biblioteki wykonane zostały z drewna, a półki na książki są zamykane tak aby biblioteka mogła funkcjonować przez cały rok. Posiadają także zadaszenie z oświetleniem oraz tabliczkę informacyjną. Obok jednej z bibliotek stanął zbiornik na deszcz. Jest to dębowa beczka z kranem, w pojemniku będzie gromadziła się deszczówka, która posłuży do podlewania roślinności. Ponadto dostępne są leżaki wypoczynkowe szczególnie z myślą o osobach starszych.

Łączny koszt powstania plenerowych bibliotek to prawie 5 tys. zł, w tym dofinansowanie to ponad 3 tys. zł, z budżetu miasta Ełku w ramach otwartego konkursu ofert z zakresu kultury.

Projekt autorstwa Fundacji Odpowiedzialni Za Marzenia "Small Libraries for everybody in Ełk" - "Małe biblioteki w Ełku dla każdego". Projekt łączy innowacyjne rozwiązania w trosce o środowisko naturalne, z troską o rozwój mieszkańców i turystów Mazur, poprzez zapewnienie im bezpłatnego dostępu do książek.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. przecinek #2771451 | 89.228.*.* 2 sie 2019 20:38

  Ciekawa propozycja....tylko kto tu stawiał przecinki?? A gdzie trzeba nie stawiał???/

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Maria #2771199 | 5.173.*.* 2 sie 2019 10:13

  atrakcja turystyczna? nie wiem czy HAHA wystarczy, proponowałbym HAHAHAHAHAHA!!! Projekt autorstwa? takie biblioteczki są juz np w Starych Juchach...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. "... książki psychologicznych..." #2770823 | 176.221.*.* 1 sie 2019 16:48

  To chyba "dziwne kruki" ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages