Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Policjanci i strażacy uświadamiali harcerzy

2019-08-05 09:49:00 (ost. akt: 2019-08-05 10:03:22)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży służby sprawdzają warunki na obozach harcerskich organizowanych na terenach leśnych. Kontrole są też okazją by porozmawiać z młodzieżą na temat zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. Spotkanie zorganizowali strażacy i policjanci.

Obozy harcerskie organizowane pod namiotami na terenach leśnych są atrakcyjną, ale także specyficzną formą wypoczynku, która może wiązać się z różnego rodzaju zagrożeniami, chociażby podczas niekorzystnej pogody – gwałtownych opadów, burz czy silnego wiatru. Dlatego też w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży policjanci, funkcjonariusze Straży Pożarnej, pracownicy sanepidu i nadleśnictwa sprawdzają warunki wypoczynku. Kontrole są też okazją by porozmawiać z młodzieżą na temat zasad bezpieczeństwa podczas wakacji.

Takie spotkanie z uczestnikami i organizatorami obozu harcerskiego w Staczach zorganizowali policjanci i strażacy. W trakcie spotkania z młodzieżą, która właśnie rozpoczęła swój wypoczynek, funkcjonariusze przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa z zakresu ruchu drogowego, przestrzegli przed zagrożeniami związanymi z zażywaniem środków odurzających i dopalaczy, a także promowali bezpieczne zachowania nad wodą i w lesie.

Policjanci i strażacy przeprowadzili również lustrację obozowiska w celu ujawnienia i wyeliminowania zagrożeń mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo. Uzgodnili również z organizatorami zasady kontaktu i wymiany informacji o zagrożeniach.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages