Podopieczni MOS-u bez medali, ale z doświadczeniem

2019-08-06 19:49:13(ost. akt: 2019-08-06 20:01:12)

Autor zdjęcia: MOS Ełk

Podopieczni ełckiego MOS-u brali udział w szeregu zawodów i pomimo, że nie zdobyli na nich medali to wrócili z cennym doświadczeniem. Chodzi o Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików oraz start ełckiej wioślarki we włoskim Pucharze Młodzieży
W dniu 2-4.08.2019 odbył się Coupe de la Jeunesse – Puchar Młodzieży we włoskim Corgeno

Wioślarka ełckiego MOS-u, Kalina Perczak, wystartowała w dwójce podwójnej.
Pierwszego dnia wraz z koleżanką zajęły 10 miejsce. Następnego dnia startów dziewczyny spisały się dużo lepiej zajmując 4 lokatę.

Z kolei w dniach 3-4.08.2019 na torze regatowym w Poznaniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Młodzików w wioślarstwie.
UKS MOS EŁK reprezentowali w kategorii młodzieżowej:
Szymon Piekarski i Adam Sinocha (w dwójce podwójnej wagi ciężkiej) Po bardzo dobrym biegu półfinałowym minimalnie przegrali wejście do Finału A. W Finale B(miejsce 7-12) nie ukończyli biegu ze względu na awarie sprzętu (pękła odsadnia).

W Mistrzostwach Polski Młodzików ełcki MOS wystawił 3 osady:
Dwójkę podwójną dziewcząt w składzie Magdalena Należyta /Agata Ruchlewicz , które ostatecznie zajęły IX miejsce.
Dwójkę podwójną chłopców w składzie: Przemysław Pietrewicz /Hubert Hyzopski , którzy zajęli X miejsce.
W Jedynce chłopców wystartował Marcin Akacki podopieczny MOS Ełk wygrał finał B i ostatecznie zajął VII miejsce.

Dla ełckich młodzików był to pierwszy start na takiej imprezie, a zdobyte doświadczenie niemal na pewno zaowocuje we wrześniu podczas Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików , które odbędą się w Iławie.

Wyjazd na regaty był współfinansowany z budżetu Miasta Ełk w ramach projektu Wioślarstwo Sportową Marką Miasta Ełku