Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Sprawdzają, czy dzieci wypoczywają w zdrowych warunkach

2019-08-07 14:09:51 (ost. akt: 2019-08-07 14:33:05)

Autor zdjęcia: Sanepid Ełk

Ełcki Sanepid prowadzi akcję kontrolowania miejsc, w których organizowany jest wypoczynek dla dzieci. Dotychczasowe kontrole nie wykazały większych uchybień.

Co w ramach zakresu swoich obowiązków bada sanepid? Przygląda się podczas prowadzonych kontroli m.in. czy dzieci mają odpowiednie warunki do higieny osobistej, jaki jest stan infrastruktury podczas ich wypoczynku, dostępność wody (zimnej i ciepłej) oraz oczywiście kontroluje warunki, w jakich przygotowywana jest żywność dla najmłodszych podczas turnusów, w których biorą udział.

A jakie obiekty kontrolują od początku czerwca inspektorzy Sanepidu? Pola namiotowe/biwakowe, bursy szkolne, w których organizowane są kolonie oraz ośrodki kolonijne - inspektorzy zajrzą wszędzie tam, gdzie organizowany jest wypoczynek dla dzieci.

W przypadku odkrycia nieprawidłowości Sanepid może karać mandatami. Jak do tej pory w powiecie skontrolowano niemal połowę ze 121 zgłoszonych turnusów. Inspektorzy Sanepidu nie doszukali się nieprawidłowości, chyba, że za takie uznać wadliwe łóżka w jednym ze skontrolowanych miejsc - zostały one wymienione błyskawicznie, co potwierdziła kontrola przeprowadzona przez Sanepid następnego dnia.

Kontrole prowadzone przez ełcki Sanepid potrwają do końca okresu wakacyjnego.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages