Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Ełccy policjanci świętowali setną rocznicę powstania Policji

2019-08-09 14:28:52 (ost. akt: 2019-08-09 14:56:15)

Autor zdjęcia: MCH

Ełccy policjanci świętowali dzisiaj w ECK Święto Policji, którego obchody połączono z doniosłą rocznicą, jaką jest setna rocznica powstania tej formacji.

Jakkolwiek Święto Policji przypadało w tym roku na 24 lipca to ełckie uroczystości zręcznie połączono z okrągłą rocznicą, jaką jest 100-lecie powstania tej formacji stojącej na straży życia i mienia obywateli.

Oprócz samych policjantów w ECK zgromadzili się także zacni goście, w tym wicewojewoda warmińsko-mazurski, Sławomir Sadowski, szef ełckiej komendy powiatowej, insp. Paweł Szyperek, senator PiS, Małgorzata Kopiczko oraz prezydent Ełku, Tomasz Andrukiewicz. Ełckie uroczystości zaszczycił także swoją obecnością Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, nadinspektor Tomasz Klimek, który podczas swojego przemówienia podziękował władzom i ełckiemu komendantowi za to, że to mógł w tym dniu pojawić się w Ełku na tym święcie.

Podczas uroczystości, które rozpoczęły się równo o godz. 12:00, nagrodzono także wielu mundurowych z ełckiej komendy. Posypały się awanse i odznaczenia, a rodzice niektórych funkcjonariuszy otrzymali listy gratulacyjne, co tylko umocniło ich dumę z własnych dzieci, które na co dzień często ryzykują życie i zdrowie, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom miasta oraz regionu.

W trakcie obchodów setnej rocznicy powstania tej formacji przemawiał także prezydent Ełku, Tomasz Andrukiewicz, który podziękował mundurowym za ich skuteczną pracę i wyraził nadzieję, że ełcka komenda będzie wspierana przez Komendę Wojewódzką w Olsztynie, co przełoży się niewątpliwie na zwiększenie bezpieczeństwa w mieście, powiecie, a co za tym idzie - w całym województwie.

W następnym wydaniu papierowym "Rozmaitości Ełckich" przeczytacie Państwo szerzej o ełckich obchodach setnej rocznicy powstania Polskiej Policji.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gość #2774633 | 31.0.*.* 9 sie 2019 16:50

    Co oni bredzą o setnej rocznicy? Przecież Premier Morawiecki mówił, że Polska istnieje od 2015 roku. Przedtem jej nie było.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages