Niedziela, 25 sierpnia 2019. Imieniny Belii, Ludwika, Luizy

Prezydent nagrodził stypendiami wyróżniających się sportowców

2019-08-13 16:38:18 (ost. akt: 2019-08-13 17:02:18)

Autor zdjęcia: UM Ełk

Prezydent przyznał dzisiaj (13 sierpnia) 12 stypendiów najlepszym ełckim sportowcom. Jest to dowód uznania władz miejskich dla prezentowanego przez zawodników i trenerów poziomu sportowego i osiągnięć w danej dyscyplinie, na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

Dzisiaj (13 sierpnia) w ełckim ratuszu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów sportowych, które decyzją prezydenta Ełku przyznano wyróżniającym się ełckim sportowcom. Wśród 12 nagrodzonych osób znaleźli się zarówno zawodnicy różnych dyscyplin sportowych oraz trenerzy.

Wnioski na stypendia oraz nagrody sportowe składano do 30 czerwca. Zespół ds. stypendiów i nagród sportowych zapoznał się ze wszystkimi i przedłożył prezydentowi swoje rekomendacje. Tomasz Andrukiewicz swoim podpisem zadecydował o przyznaniu 12 stypendiów na okres 5 miesięcy. Wnioski na nagrody i wyróżnienia można składać przez cały rok, natomiast na stypendia sportowe w dwóch terminach: do 30 czerwca i do 30 grudnia.

Ceremonia wręczenia dyplomów rozpoczęła się o godz. 14:00, a przewodniczył jej zastępca prezydenta Ełku, Artur Urbański i to z jego rąk następujący zawodnicy oraz trenerzy otrzymali stypendia:

1) Adrian Krukowski (junior) - zawodnik Miejskiego Klubu Bokserskiego Mazur Ełk
• 1 miejsce - III Turniej Bokserski „Równać szanse” (X 2018 r.)
• 1 miejsce - Gala Boksu (IX 2018 r.)
• 1 miejsce - Mistrzostwa Warmii i Mazur Braniewo (III 2019 r.)
• 1 miejsce - Międzynarodowy Turniej Ziemi Nowodworskiej (VI 2019 r.)
• 2 miejsce - MPJ w Koninie – Polski Związek Bokserski (III 2019 r.)
• 3 miejsce - Puchar Polski Grudziądz - Polski Związek Bokserski (XI 2018 r.)

2) Dominik Kurgan (junior) - zawodnik Ełckiego Klubu Karate Kyokushin
• 2 miejsce - MPJ w Ełku (XI 2018 r.)
• 5-8 miejsce - ME Młodzieżowców w Budapeszcie (XI 2018 r.)

3) Maciej Zinówka (junior) - zawodnik Ełckiego Klbu Karate Kyokushin
• 2 miejsce - MPJ – Ełk (XI 2018 r.)
• 2 miejsce - Puchar Polski Juniorów w Szczecinku (XII 2018 r.)

4) Kalina Perczak (junior młodszy) - zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w
• 2 miejsce - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kruszwica, 4xKJM (VII 2018 r.)
• 3 miejsce - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kruszwica, 2 x KJM (VII 2018 r.)

5) Klaudia Pankratiew (młodzieżowiec) - zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS
• 2 miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – Poznań (VII 2018 r.)
• 12 miejsce – Mistrzostwa Świata do lat 23 – Poznań (VII 2018 r.)

6) Wiktor Grzegorczyk (junior) - zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS
• 1 miejsce - 1500 m styl dowolny Grand Prix Puchar Polski – Ostrowiec Świętokrzyski (IV 2019 r.) (9 miejsce w klasyfikacji generalnej),
• 2 miejsce - 1500 m styl dowolny Grand Prix Puchar Polski – Ostrowiec Świętokrzyski (IV 2019 r.)
• 2 miejsce – w klasyfikacji generalnej juniorów 1. 16–styl dowolny Grand Prix Puchar Polski– Oświęcim (X 2018 r.)
• 3 miejsce – 400 m styl dowolny – MPJ Ostrowiec Św. (VII 2018 r.)
• 3 miejsce – w klasyfikacji generalnej juniorów 1. 16–Grand Prix Puchar Polski–Oświęcim (X 2018 r.)
• 3 miejsce – 400 m styl dowolny – Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat – Gorzów Wlkp. (XII 2018 r.)
• 3 miejsce – 1500 m styl dowolny – Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat – Gorzów Wlkp. (XII 2018 r.)
• 4 miejsce – 200 m styl dowolny – Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat – Gorzów Wlkp. (XII 2018 r.)
• 5 miejsce – 200 m styl dowolny – MPJ – Ostrowiec Św. (VII 2018 r.)
• 5 miejsce – 1500 m styl dowolny – Grand Prix Puchar Polski - Oświęcim (X 2018 r.)
• 9 miejsce - 1500 m styl dowolny Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców – Olsztyn (V 2019 r.)
• 11 miejsce - 800 m styl dowolny Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców – Olsztyn (V 2019 r.)

7) Bartłomiej Dołoto (junior starszy) - zawodnik Klubu Sportowego Thor Szkoła Walki
• 1 miejsce - MP K-1 Rules Juniorów i Seniorów – Sanok (IV 2019 r.)
• 2 miejsce - MP Low Kick Juniorów i Seniorów –Nowy Targ (IV 2019 r.)

8) Oliwia Gajewczyk (junior młodszy) - zawodniczka Klubu Sportowego Thor Szkoła Walki
• 1 miejsce - MP K-1 Rules Juniorów i Seniorów – Sanok (2019 r.)
• 1 miejsce - MP Low Kick Juniorów i Seniorów – Nowy Targ (2019 r.)
• 1 miejsce - Puchar Świata WAKO – Budapeszt (V 2019 r.)

9) Zuzanna Gołębiewska (kadet młodszy) - zawodniczka Klubu Sportowego Thor Szkoła Walki
• 1 miejsce – Puchar Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu - Formuła Kick Light Bałtów (VI 2019 r.)
• 3 miejsce - Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu – Formuła Kick Light, Mysiadło (III 2019 r.)

10) Julia Waszkiewicz (junior) - zawodniczka Stowarzyszenia „Masakra”
• 2 miejsce – MP Juniorów do lat 18 w Trójboju Siłowym – Warszawa (XII 2018 r.)
• 3 miejsce – MP Juniorów do lat 18 w Trójboju Siłowym Klasycznym – Białystok (III 2019 r.)

11) Rafał Sztramko - trener Klubu Sportowego Thor Szkoła Walki
• Sukcesy: Bartłomieja Dołoto, Oliwii Gajewczyk, Zuzanny Gołębiewskiej

12 ) Danuta Tyszkowska – trenerka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka”
• 1 miejsce - UKS Trójki na Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego Związku Koszykówki U-14/K
• 2 miejsce - w Finale Wojewódzkim Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Koszykówce Dziewcząt - rocznik 2003 – 2005
• 16 miejsce - w klasyfikacji końcowej Mistrzostw Polski U14 Kobiet w Poznaniu

Łączna wartość przyznanych przez prezydenta stypendiów to 206 tys. zł, z czego 14 tys. przeznaczono na nagrody.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages