Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Ełk dostał dotację na budowę nowej hali sportowej

2019-08-16 16:36:51 (ost. akt: 2019-08-16 18:16:15)

Autor zdjęcia: nat

Na początku było boisko żużlowe, później piaskowe, od 7 lat już boisko do piłki nożnej z prawdziwego zdarzenia. Przed nami jednak kolejny etap rozwoju sportowej przestrzeni na osiedlu Jeziorna w Ełku – budowa hali sportowej.

W tej chwili przy ulicy Jana Pawła II 6, na osiedlu Jeziorna, jest boisko ze sztuczną murawą. Dzięki inicjatywie salezjan powstało m.in. UKS Salezjańska Organizacja Sportowa SL „SALOS” w Ełku. Warto zaznaczyć, że "Salos" ma na swoim koncie niemałe dokonania.

Stowarzyszenie jest pod opieką wolontariatu trenerskiego w składzie około 30 osób. Aż 450 dzieci zostało zrzeszonych w 4 licencjonowanych sekcjach sportowych: piłce nożnej, siatkowej, koszykowej, a także szachach i warcabach.

Choć aktualne warunki do trenowania sportów przez dzieci i młodzież z całego Ełku są już profesjonalne, nie wykluczają barier pogodowych. Musi być ciepło i nie może padać deszcz, żeby móc korzystać z boiska na świeżym powietrzu. W przeciwnym wypadku konieczne jest przemieszczanie się, a z tym wiążą się choćby rosnące koszty.

Ku radości salezjan i ich podopiecznych Ełk otrzyma dotację w kwocie prawie 2,5 mln zł na budowę hali sportowej. Do tej pory ełcki wniosek jako jedyny w całym województwie warmińsko-mazurskim przeszedł procedurę pozytywnie i otrzyma rządowe pieniądze z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

- W tej chwili czekamy na dokumenty, umowę do podpisania - mówi poseł na Sejm RP Wojciech Kossakowski.

Okazuje się, że przyznana przez rząd dotacja to dopiero połowa niezbędnej do budowy hali kwoty, a więc 50% wartości całej inwestycji. Mimo to wszyscy są dobrej myśli i z entuzjazmem czekają na jak najszybszą realizację planu budowy.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jurek #2778335 | 176.221.*.* 18 sie 2019 13:55

  Pan Posel niech ograniczy otwarcie sklepu z alkoholem do godz 20 a nie do 24 w nocy BO LUDZE SPAC NIE MOGO TYLKO OPSIKUJO BLOKI I KRZYKI

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Adam #2777782 | 83.31.*.* 16 sie 2019 19:44

   Kampania wyborcza ruszyła za pieniądze wyborców . Pan poseł niczym przez te lata nie zablysnał. Ma przechlapane jak pani senator, ta sama która nie musi się przed nauczycielami tłumaczyć.

   Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages