Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Lada moment będą nowe stadiony w Stradunach i Woszczelach

2019-08-20 10:12:26 (ost. akt: 2019-08-20 12:35:55)

Autor zdjęcia: www.pexels.com/Mateusz Dach

Dobiega końca realizacja kolejnych gminnych inwestycji. Już niebawem do użytku zostaną oddane kompleksy lekkoatletyczne w Stradunach i Woszczelach. To właśnie przy szkołach w tych miejscowościach powstają nowe stadiony.

– Na budowę kompleksów lekkoatletycznych Gmina Ełk pozyskała środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki – przypomina Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Na budowę infrastruktury sportowej w Woszczelach przeznaczamy prawie 1 milion i 298 tysięcy złotych, zaś na budowę kompleksu lekkoatletycznego w Stradunach 1 milion 320 tysięcy złotych.

W Woszczelach i Stradunach powstają bieżnie, skocznie do skoku wzwyż, boiska do piłki nożnej, skocznie w dal, rzutnie do pchnięcia kulą, oświetlenie. Według umowy budowa „orlików” lekkoatletycznych ma zakończyć się jeszcze w sierpniu. W ten sposób dzieci i młodzież będą mogły z nich korzystać od początku nowego roku szkolnego 2019/2020.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages