Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Remont Wojska Polskiego - najnowsze zmiany w organizacji ruchu

2019-08-28 11:09:27 (ost. akt: 2019-08-28 19:59:00)

Autor zdjęcia: UM Ełk

30 sierpnia wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu na remontowanej ul. Wojska Polskiego. Utrudnienia mogą potrwać do czasu zakończenia prac, czyli do późnej jesieni.

Dobiegają końca prace polegające na przebudowie lewej jezdni ul. Wojska Polskiego. Ten odcinek zostanie udostępniony do użytku w piątek 30 sierpnia. Zamknięta natomiast będzie prawa jezdnia (ta dotychczas używana). Z ulicy Wojska Polskiego nie będzie możliwości wjazdu w ulicę Armii Krajowej. Wyjątek będzie stanowiła obsługa uroczystości kościelnych odbywających się w Kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego.

Ruch pieszych na zamkniętym odcinku ulicy zostanie utrzymany, umożliwiając dojście do przyległych sklepów oraz przejść dla pieszych. Pojazdy dostawcze będą miały możliwość wjazdu na teren budowy w godzinach porannych od godz. 6:00 do godz. 7:00 oraz w innych godzinach, jeżeli będzie to niezbędne. Na całym odcinku ulicy Wojska Polskiego objętym remontami obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania.

NOWE ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU:

1. Skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego i ul. Kościuszki.

Organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu pozostaje bez zmian.

Na wlocie od strony ulicy Kilińskiego obowiązywać będzie nadal jeden pas ruchu na wprost i pas ruchu do skrętu w prawo w ulicę Kościuszki. Z Kościuszki tak jak do tej pory będzie można skręcić w lewo i prawo. Nadal będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo z ulicy Wojska Polskiego w ulicę Kościuszki.

Sygnalizacja świetlna znajdująca się na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i ul. Kościuszki ulegnie modyfikacji. Na wlocie skrzyżowania od strony ul. Armii Krajowej zostaną zasłonięte sygnalizatory dla lewego oraz środkowego pasa ruchu.

2. Skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego, ul. Armii Krajowej i ul. Zamkowej.

Odcinek ulicy Zamkowej (od ul. Pułaskiego do ul. Wojska Polskiego) zostaje zamknięty. Nadal obowiązywać będzie objazd przez ul. Pułaskiego do ul. Wojska Polskiego. (bez zmian)

* jadąc od strony ulicy Mickiewicza w kierunku ulicy Kilińskiego na tym skrzyżowaniu ruch będzie możliwy tylko na wprost (bez zmian)
* jadąc od strony ulicy Kościuszki w kierunku Mickiewicza ruch będzie możliwy tylko na wprost
* Odcinek ulicy Armii Krajowej na wysokości kościoła NSJ zostanie zamknięty dla ruchu. Na czas zamknięcia będzie wyznaczony objazd ulicą Słowackiego oraz ulicą Mickiewicza.

Na odcinku ul. Słowackiego (od ul. Armii Krajowej do ul. Mickiewicza) na czas budowy zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się na lewej i prawej stronie jezdni w celu prowadzenia płynnego ruchu na dwóch nitkach.

3. Skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego i ul. Mickiewicza. (bez zmian)

Jadąc ulicą Wojska Polskiego od ul. Sikorskiego w kierunku ul. Kilińskiego wydzielone zostaną w obrębie tego skrzyżowania dwa pasy ruchu.

* prawy pas ruchu do jazdy na wprost,
* lewy pas ruchu tylko do skrętu w lewo w ul. Mickiewicza.

Jadąc od strony ulicy Kilińskiego do centrum ruch będzie możliwy na wprost oraz w prawo w ulicę Mickiewicza. Relacje skrętne z ul. Mickiewicza nie ulegną zmianie. Ruch pojazdów i pieszych sterowany istniejącą sygnalizacją świetlną.

4. Skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego i ul. Pułaskiego.

Na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Pułaskiego zostanie ustawiona czasowa sygnalizacja świetlna dla ruchu pojazdów i pieszych. Na istniejącym przejściu aktywnym zostanie wyłączona sygnalizacja wzbudzana ruchem pieszych. (bez zmian)

Dojazd mieszkańców do posesji nr 43-25 możliwy jest z ulicy Cichej od strony ulicy Nadjeziornej. Wyjazd z ulicy Cichej na ulicę Wojska Polskiego będzie zablokowany.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kB #2785451 | 5.172.*.* 3 wrz 2019 07:25

  Ktoś wie ile będzie trwać ta żenada dekady?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kB #2784232 | 89.228.*.* 31 sie 2019 00:33

  To magik od układania "planu" niech powie gdzie auta z odcinka ul. Słowackiego (od ul. Armii Krajowej do ul. Mickiewicza) będą parkować? A to nie są dwa czy trzy pojazdy. Porażka organizacyjna - ten remont powinien był być robiony dopiero po wybudowaniu "małej obwodnicy". Poza tym miasto powinno ujawnić harmonogram prac obecnych robót. Piękny chaos zaserwowało nam miasto. Ręce opadają, ale kto by się liczył z głosem ełczan - przywykliśmy. Tak samo jak z przeprowadzaniem konsultacji - ktoś widział wcześniej te ostateczne plany?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. LL #2783163 | 176.109.*.* 28 sie 2019 22:28

  A może tak pomyśleć o dodatkowym miejscu do parkowania? Na Słowackiego i Wojska Polskiego nie będzie można parkować, to może zorganizować parking na zamykanym odcinku Armii Krajowej?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. madka #2783056 | 80.50.*.* 28 sie 2019 18:15

   Co to za opóżnienia madki 500+ nie mają gdzie chodzić.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. pan x #2782978 | 164.127.*.* 28 sie 2019 15:31

   EŁK - MIASTO KRÓTKO SIĘ PISZE DŁUGO PAMIĘTA DROGI ZAWSZE ROZKOPANE I ZAKORKOWANE.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (10)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages