Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Mazur błaga miasto o pomoc - kasa klubu jest pusta

2019-08-30 22:08:25 (ost. akt: 2019-08-30 22:13:58)

Autor zdjęcia: MKS Mazur Ełk\P. Godlewski

MKS Mazur Ełk nie ma pieniędzy na bieżące funkcjonowanie i poprosił miasto o pomoc finansową. Już po rozmowach z radnymi zarząd MKS-u wystosował oświadczenie, w którym zapowiada, że poda się 1 września do dymisji. O co chodzi?

Zarząd MKS Mazur Ełk wraz z pierwszym dniem września zamierza podać się do dymisji. Ruch władz jest spowodowany tym, że klubowi brakuje środków na godne funkcjonowanie, a zarząd swoją decyzję oznajmił na profilu społecznościowym.

– Po dzisiejszym posiedzeniu Komisji Budżetu oraz Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta w Ełku, Zarząd Klubu MKS Mazur Ełk z przykrością zamierza podać się do dymisji w dniu 01.09.2019r., z powodu braku środków na godne funkcjonowanie klubu. Zarząd nie chce ponownie zadłużać klubu, blokować rozwoju trenerów i zawodników zespołu seniorskiego oraz młodzieży z Akademii Piłkarskiej MKS Mazur Ełk – czytamy na facebookowym profilu Mazura.

Ełccy radni podczas posiedzenia jednej z komisji wysłuchali prezesa zarządu MKS Mazur Ełk Artura Iwanowicza oraz wiceprezesa Jarosława Olszewskiego. Przedstawili oni dane, co do potrzeb związanych z finansowaniem klubu i jego bieżącą działalnością. Jak mówią utrzymanie Mazura to duże wyzwanie finansowe, ponieważ należy utrzymać zarówno grupę seniorów, jak i 150 dzieci z Akademii Mazura. Ujawnił także, jaki jest roczny koszt utrzymania MKS Mazur – 500 tys. zł.

– Roczny koszt utrzymania może się wydawać wysoki, ale chciałbym zauważyć, że członkowie zarządu pełnią swoje funkcje społecznie – zwrócił się do radnych Jarosław Olszewski.

Sami trenerzy miesięcznie kosztują klub 9 tys. zł. Razem z opłaceniem zawodników to już 17 tys. Utrzymanie biura to 200 zł miesięcznie, a do tego dochodzi pensja wypłacana pracownicy klubu, w wysokości 1,2 tys. zł.

Radni zapoznali się także ile Mazur wydaje na funkcjonowanie w rozgrywkach ligowych. I tak wyżywienie meczowe seniorów podczas meczy wyjazdowych to 600 zł, a ochrona kolejne 850 zł. Wydatek na sędziów to dodatkowe 600 zł. Do tego dochodzi opłata za medyka - 50 zł. Łącznie przy 8 meczach daje to 13 tys. zł.

– Miesięczny koszt utrzymania klubu to 40 tys. zł. Jak na IV ligę to być może nie jest mała kwota, ale koszty w porównaniu do tych związanych z funkcjonowaniem w III lidze są niższe. To nie jest tak, że nic nie robimy. Cały czas szukamy oszczędności i nowych sponsorów. Pieniądze od obecnych są wydawane na bieżąco – tłumaczył prezes zarządu Mazura.

Trzeba też zaznaczyć, że piłkarze Mazura korzystają ze stadionu na bardzo atrakcyjnych warunkach. Dzięki miastu mają aż 90 proc. zniżkę. Jak się okazuje MKS jest wręcz uzależniony od funduszy z samorządu. Jeśli miasto zamknęłoby kurek z pieniędzmi, klub prawdopodobnie przestałby istnieć. Sponsorzy i pieniądze ze sprzedaży biletów to około 8 tys. miesięcznie. Wkład miasta w funkcjonowanie Mazura to ok. 400 tys. zł za 6-7 miesięcy. Ale to wciąż za mało.

– Chcielibyśmy, aby w budżecie miejskim przewidziano środki na stały budżet dla Mazura i abyśmy mogli wiedzieć, na czym stoimy – sprecyzował Jarosław Olszewski, wiceprezes MKS Mazur.

Już po spotkaniu z radnymi i wystosowanym oświadczeniu o planowanym podaniu się do dymisji, zarząd Mazura wyraził gotowość do rozmów. Zwłaszcza, że radni nadal mają zamiar pomagać MKS-owi, którego miasto jest największym sponsorem.

Inne kluby mogłyby pozazdrościć wsparcia, jakie udziela samorząd Mazurowi. Jak zakończy się epopeja związana z kosztami utrzymania klubu pokaże czas. Zarząd MKS-u nadal liczy na to, że miasto wydzieli ze swoich środków odrębny budżet, który przeznaczony byłby tylko na finansowanie MKS-u.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. fera #2785273 | 83.5.*.* 2 wrz 2019 15:26

  To jaki był pomysł obecnego zarządu klubu na jego funkcjonowanie w najbliższych latach ? Jeśli opierał się na 100 % dotacji z miasta to po co komu taki zarząd za nasze podatki ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jacek #2784966 | 69.115.*.* 1 wrz 2019 18:55

  Miesięczny koszt utrzymania klubu to 40 tys. zł. Czy ktos moze wytlumaczyc co to znaczy? dalej jest napisane ze dostaja 70-80 tys miesiecznie z miasta, sponsorzy i bilety i dalej pisze ale to wciaz jest za malo. Napiszcie jakie sa faktyczne koszta 5 ligowego klubu ktory dostaje stadion z miasta prawie za friko.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kibic #2784415 | 89.228.*.* 31 sie 2019 14:05

  Niech gwiazdy ełckiego futbolu pójdą do pracy i zarobią na funkcjonowanie klubu!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. RunDolf #2784374 | 176.221.*.* 31 sie 2019 12:20

  Sponsorzy i bilety 8 tys.miesięcznie?Co to za ''sponsorzy''?Naliczyłem,że przed każdym meczem spiker wymienia około 20 firm ,które ''pomagają'' Mazurowi,czyli każda po około 150 zł plus bilety.To jakaś porażka.Jak można nazywać się sponsorem?!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. a co na to kelner #2784244 | 144.178.*.* 31 sie 2019 01:32

  skorumpowany huj tomus ANDRUKIEIWCZ

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages