Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Ełk pamiętał o 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

2019-09-01 14:53:55 (ost. akt: 2019-09-01 15:09:55)

Autor zdjęcia: MCH

W ramach ełckich obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, o godz. 13.30, przedstawiciele ełckich władz samorządowych oraz organizacji kulturalno-oświatowych złożyli kwiaty i wiązanki pod pomnikiem "Bohaterskim Żołnierzom Września".

Dzisiaj obchodzimy 80. Rocznicę wybuchu II wojny światowej – konfliktu, który został zapoczątkowany atakiem hitlerowskich Niemiec na Polskę. Ten ważny dzień został upamiętniony także w naszym mieście.

Ełckie uroczystości 80. Rocznicy wybuchu II wojny światowej rozpoczęły się o godz. 12:00 uroczystą mszą św. W Katedrze św. Wojciecha, po której odbył się przemarsz pod pomnik „Bohaterskim Żołnierzom Września", gdzie złożono kwiaty oraz wiązanki.

W uroczystościach wzięły udział delegacje ełckich organizacji kulturalno-oświatowych, oraz przedstawiciele partii politycznych i władz samorządowych, w tym prezydent Ełku, Tomasz Andrukiewicz i wójt gm. Ełk, Tomasz Osewski.

- 80 lat temu bombardowaniem Wielunia i ostrzałem Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa. My, współcześni ełczanie, dzisiaj oddajemy największy szacunek i hołd żyjącym uczestnikom II wojny światowej, weteranom i kombatantom – powiedział prezydent Andrukiewicz, który swoją przemowę rozpoczął od zacytowania wiersza Konstantego Illdefonsa Gałczyńskiego, „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”.

Jeszcze przed uroczystościami pod pomnikiem „Bohaterskim Żołnierzom Września, o godz. 12:00, rozległy się w Ełku syreny alarmowe.

Warto, abyśmy pamiętali o dniu rozpoczęcia II wojny światowej – konfliktu, w którym Polska na każdy tysiąc mieszkańców straciła 220 istnień ludzkich i tym samym poniosła w przeliczeniu na liczbę obywateli największe straty ze wszystkich państw biorących w niej udział.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ech #2785007 | 89.228.*.* 1 wrz 2019 21:18

    O godz 12 zawyły syreny a w tym czasie podczas impezy na Orzeszkowej śpiewali Jadą wozy kolorowe. Brak taktu to za słabe określenie

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages