Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Można jeszcze składać wnioski na wyprawkę szkolną

2019-09-03 12:10:29 (ost. akt: 2019-09-03 12:23:29)

Autor zdjęcia: Wojciech Benedyktowicz

Uczniowie niepełnosprawni uczęszczający do szkół ponadpodstawowych mogą skorzystać w roku szkolnym 2019/2020 z programu „Wyprawka szkolna” i tym samym otrzymać pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych.

Aby skorzystać z dofinansowania należy złożyć wniosek do dyrektora szkoły, do której uczeń uczęszcza w nowym roku szkolnym. Wnioski można składać do 10 września 2019r.

Pomoc w postaci dofinansowania jest udzielana na wniosek pełnoletniego ucznia, jego rodziców, nauczyciela, pracownika socjalnego oraz opiekunów faktycznych lub prawnych niepełnosprawnej osoby.

Wysokość dofinansowania do zakupu podręczników wynosi od 225 zł do 445 zł w zależności od tego do jakiego typu szkoły dziecko uczęszcza.

Jacy niepełnosprawni uczniowie mogą liczyć na dofinansowanie? Są to ci niedowidzący, niedosłyszący, z niepełnosprawnością intelektualną różnego stopnia (lekka, średnia i znaczna), z autyzmem (w tym zespołem Aspergera i niepełnosprawnością ruchową).

Osoby, które chciałyby skorzystać z dofinansowania muszą posiadać orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez zespół orzekający działający w publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Uczniowie ubiegający się o dofinansowanie zakupu podręczników muszą pobierać naukę w roku szkolnym 2019/2020 w: liceach, technikach, szkołach branżowych I stopnia lub szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy.

W roku szkolnym 2018/2019 dofinansowanie w formie „Wyprawki szkolnej” otrzymało 65 uczniów na łączną kwotę ponad 13 tys. zł.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages