Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Kolejne oszustwo metodą na "BLIK-a" - Ełczance skradziono 1000 zł

2019-09-10 12:04:37 (ost. akt: 2019-09-11 11:43:38)

Autor zdjęcia: pixabay

Mieszkanka Ełku została oszukana metodą na "BLIK-a" - podobnie, jak w przypadku innego poszkodowanego mieszkańca naszego miasta, oszust ukradł jej 1000 zł podając się za jej znajomego.

25-letnia mieszkanka Ełku powiadomiła policję, że została oszukana na 1000 zł. Podobnie, jak w przypadku oszukanego 22-latka, do Ełczanki zgłosił się rzekomo jej znajomy, który poprosił o przelew w wys. 1000 zł - już po fakcie okazało się, że pod jej znajomego podszywał się internetowy złodziej.

"Oszustwo na BLIK-a" to nowy i coraz bardziej popularny sposób, jaki wykorzystują przestępcy do wyłudzania pieniędzy. Absolutnie nie należy przekazywać kodów, nawet jeśli osoba, która do nas napisze jest nam znana i bliska. Trzeba mieć świadomość, że ktoś mógł włamać się na konto naszego znajomego i wykorzystując znajomość chce nas oszukać i okraść. W przypadku przekazania kodu BLIK, jeśli w ustawieniach aplikacji bankowej nie zostało zaznaczone, że operacja wymaga zatwierdzenia przez właściciela konta, osoba która go otrzyma może wypłacić pieniądze bez użycia karty.

Zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze skontaktujmy się z tą osobą telefonicznie i sprawdźmy, czy faktycznie potrzebuje naszej pomocy. Dbajmy o bezpieczeństwo naszych danych oraz haseł, których używamy w sieci.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages