Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Ruszają bezpłatne szczepienia dla ełckich seniorów

2019-09-28 10:42:19 (ost. akt: 2019-09-28 10:59:52)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Rusza program szczepień profilaktycznych przeciwko grypie. Projekt skierowany jest do ełczan urodzonych do 31 grudnia 1953 roku i zameldowanych na terenie Ełku. Samorząd na ten cel przeznaczył 81 tys. zł.

Szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie zmniejszają zachorowalność i tym samym ograniczają niebezpieczne skutki następstw grypy. Ważne, aby ze szczepień skorzystać przed okresem jesienno-zimowym, który jest traktowany przez specjalistów jako czas największej zachorowalności na grypę.

Już po raz jedenasty w naszym mieście realizowane będą bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla ełckich seniorów. Zapisy oraz szczepienia realizowane będą od 1 października 2019 r. w gabinetach szczepiennych lekarzy rodzinnych z terenu miasta Ełku. Akcja skierowana jest do ełczan zameldowanych na terenie Miasta Ełku, którzy w 2019 r. ukończyli lub do końca br. ukończą co najmniej 66 rok życia.

Środki finansowe na realizację programu szczepień profilaktycznych przeciw grupie wynoszą 81 tys. zł i pochodzą z budżetu Miasta Ełku. Pozwoli to na zakup ok. 1800 szt. szczepionek czterowalentnych. Ma ona większe bezpieczeństwo i obejmuje większą liczbę szczepów wirusów, co daje większą ochronę oraz szersze działanie.

Na podstawie zgłaszalności na szczepienia w latach ubiegłych oraz informacji uzyskanych od lekarzy z naszego miasta spełni to w 100% zapotrzebowanie na szczepienia wśród naszych mieszkańców. Szczepienia realizowane będą do wyczerpania zapasów.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages