środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Niemcy, Irlandczycy oraz Włosi w Zespole Szkół nr 5 w Ełku

2019-10-02 16:23:53 (ost. akt: 2019-10-02 16:25:43)

Autor zdjęcia: Powiat Ełcki

Ostatni tydzień września upłynął w „ekonomiaku” w atmosferze pełnej emocji i niezapomnianych wrażeń.

Realizacja projektu „Youth vote for Europe” mobilizuje młodzież do aktywności w życiu Europy oraz do samodzielnego podejmowania decyzji dotyczących przyszłości młodych ludzi w Unii Europejskiej. Podczas zajęć szkolnych uczestnicy projektu porównali wyniki prewyborów do Parlamentu Europejskiego, które zostały przeprowadzone w każdej szkole partnerskiej wśród uczniów niepełnoletnich (16 – 17 lat) z wynikami wyborów właściwych, które np. w Polsce miały miejsce 26 maja 2019 r. Uczniowie przeanalizowali programy kandydatów do PE oraz ich reklamy przedwyborcze. Podczas pracy w szkole po raz kolejny zastosowano metodę „Uczeń uczy ucznia”. Koledzy i koleżanki z zagranicy odwiedzali uczniów szkoły podczas lekcji i dzielili się swoją wiedzą na temat krajów Unii Europejskiej oraz szkół w Europie.

Chcąc podzielić się doświadczeniami i efektami pracy w projekcie, koordynator projektu, Urszula Karwel wraz ze swoim zespołem – Elżbietą Andruczyk i Elżbietą Tarabułą, zorganizowały wieczór z rodzicami uczniów ZS nr 5. Spotkanie odbyło się w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Gościom została zaprezentowana praca od początku trwania projektu. Jedna z uczennic przygotowała prezentację obejmującą działania projektowe w Niemczach i Irlandii. Przygotowano quiz oraz gry i zabawy przy ognisku. Swoją obecnością zaszczycił wszystkich zespół muzyczny z I Liceum Ogólnokształcącego w Ełku, prowadzony przez Elżbietę Wesołowską, natomiast uwieńczeniem wieczoru był występ zawodowych tancerzy.

Uczniowie odwiedzili miejsca i obiekty w Ełku finansowane ze środków UE, byli w Parku Linowym, gdzie każdy mógł sprawdzić swoją sprawność i wypróbować odporność na lęk wysokości. Organizatorzy zorganizowali wycieczkę do Warszawy, podczas której punktem kulminacyjnym była wizyta w Sejmie.

W marcu 2020 roku odbędzie się kolejne spotkanie wszystkich partnerów projektu, tym razem we włoskiej Bardze w Toskanii.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages