Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Mamy pierwsze komentarze ełckich kandydatów do Sejmu i Senatu

2019-10-13 21:51:52 (ost. akt: 2019-10-13 22:01:38)

Autor zdjęcia: Emil Buszta

Według sondażowych wyników wyborów na pierwszym miejscu Prawo i Sprawiedliwość, a dalej Koalicja Obywatelska, Lewica, PSL i Konfederacja.

Prezentujemy pierwsze komentarze ełckich kandydatów do Sejmu i Senatu po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów.

Wojciech Kossakowski, Prawo i Sprawiedliwość
Genialny wynik i genialna frekwencja. Opozycja próbowała się mobilizować, ale Polacy wzięli sprawy w swoje ręce. Jak pokazują pierwsze wyniki - 44 proc. głosujących oddało głos na Prawo i Sprawiedliwość. Trzeba podkreślić, że jest to 44 proc. po 4 latach rządzenia. Tak jak powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości po 4 latach rządzenia, gdzie nie raz droga była kręta i pod górkę. Chciałbym podziękować wszystkim wyborcom, za udział w wyborach i za wszystkie głosy.

https://m.wm.pl/2019/10/orig/wojciech-kossakowski-583613.jpg

Małgorzata Kopiczko, Prawo i Sprawiedliwość
Bardzo cię cieszę z tego wyniku. Mamy większość parlamentarną. Pokazuje to, że program Prawa i Sprawiedliwości został dobrze zrealizowany, dobrze wykonaliśmy naszą racę posłów i senatorów. I wyborcy to docenili. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach, bo tak duża frekwencja jest bardzo dobrą wiadomością, świadczy o dużym zaangażowaniu naszego społeczeństwa.

Anna Wojciechowska, Koalicja Obywatelska
Uważam, że wyniki są bardzo dobre, Koalicja Obywatelska ma 27,4% więc nie jest aż tak źle. Cieszymy się również, że SLD i PSL weszło, także PiS będzie miał troszeczkę problemów z wprowadzeniem swojego jednowładztwa. Zobaczymy, jakie będą definitywne wyniki, ale jak na razie są one obiecujące.

https://m.wm.pl/2019/10/orig/anna-wojciechowska-583610.jpg

Hubert Górski, Lewica
Jesteśmy trzecią siłą polityczną w kraju. To cieszy. Czekamy na ostateczne wyniki i wyniki z poszczególnych województw, jak rozłożą się mandaty. Polacy zdecydowali, że będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość. Gratuluję posłom i senatorom tego wyniku. Frekwencja cieszy, ale moim zdaniem mogłaby być jeszcze wyższa. I wierzę, że od teraz, kiedy Lewica znów będzie w Sejmie, frekwencja w każdych kolejnych wyborach będzie coraz wyższa.

https://m.wm.pl/2019/10/orig/hubert-gorski-583611.jpg

Jarosław Andrzejewski, PSL
Jesteśmy wszyscy zadowoleni, o ile te wyniki się potwierdzą. Aczkolwiek liczymy, że może być jeszcze lepiej. zobaczymy, jak to będzie wyglądało na podstawie oficjalnych wyników. Zyskaliśmy jako PSL - 3 miesiące temu dawano nam w sondażach 3-4%, a dzisiaj jest już prawie 10%. Można powiedzieć, że nasza ciężka praca zaowocowała. Jak na razie jest u nas umiarkowany optymizm.

Kamil Michał Wysocki, Konfederacja
Po prostu udało się. Według wyników sondażowych Wolnościowcy i Narodowcy pojawią się w sejmie. Miejmy nadzieję, że uda się nam również zdobyć mandat tutaj, na Warmii i Mazurach. Najważniejsze jest to, że w sejmie będzie grupa wolnościowców i narodowców, która będzie patrzyła PiS-owi na ręce - będzie konstruktywną i merytoryczną opozycją, a nie totalną, która, jak widać, jest w defensywie i wydaje mi się, że po tych wyborach ta opozycja się rozsypie. Widać bardzo dobry wynik PSL-u, co jest wg. mnie bardzo dużym zaskoczeniem oraz wysoki wynik Lewicy, który może nie jest zaskoczeniem, ale jest bardzo złą wiadomością dla Polski - Lewica próbuje przelicytować w w obietnicach socjalnych PiS i zniszczyć wartości - rodzinę i naród.

https://m.wm.pl/2019/10/orig/kamil-wysocki-583612.jpg

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ada #2804986 | 83.31.*.* 16 paź 2019 17:26

  Ten G to chyba hindus. Ta cera taka dziwna. Niektórzy piszą że to wnuk rebe. Porąbało się w tym świecie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages