Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Dzieci z Przedszkola "Bajka" sprzątają świat

2019-10-17 16:20:24 (ost. akt: 2019-10-17 16:21:56)

Autor zdjęcia: Anna Szurc

23 września przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola "Bajka" w Ełku wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Celem akcji jest kształtowanie u dzieci dobrej postawy wobec środowiska naturalnego.

Od najmłodszych lat dzieci są uczone odpowiedzialności za naszą planetę. Przedszkolaki miały okazję nauczyć się prawidłowych nawyków dotyczących dbania o otaczające nas środowisko. Dzieci wyposażone w worki i rękawice z zaangażowaniem i chęcią zbierały śmieci z terenu przedszkola oraz miejsc publicznych znajdujących się nieopodal placówki, a także pobliskich chodników, którymi codziennie spacerują do przedszkola. Udział w akcji pokazał im skalę problemu i uświadomił jak ważne jest wrzucanie butelek i papierków do koszy na śmieci.

Przedszkolaki podczas tego typu akcji uczą się prawidłowych zachowań, które mogą wykorzystać w przyszłości. Jest takie przysłowie: "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci". Jak nauczymy swoje dzieci prawidłowych zachowań za młodu to w przyszłości stanie się to ich nawykiem, co spowoduje, że otaczające nas środowisko będzie czystsze i piękniejsze!

Ewelina Stankiewicz


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AnnaSzurc

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages