Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Ełczanie pamiętają o Dniu Dziecka Utraconego

2019-10-18 12:37:09 (ost. akt: 2019-10-18 12:41:15)

Autor zdjęcia: diecezjaelk.pl

16 października, przedłużając obchody Dnia Dziecka Utraconego, na ełckim cmentarzu komunalnym odbył się pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem. Podczas uroczystości pochowano urnę z prochami dwójki dzieci zmarłych przed urodzeniem.

Uroczystości pogrzebowej i Mszy świętej, która poprzedziła pochówek, przewodniczył ks. Paweł Tober, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Ełckiej Kurii Diecezjalnej. Kazanie wygłosił salezjanin, ks. Dariusz Kozłowski. W słowie skierowanym do zebranych podkreślił on wartość życia poczętego oraz szereg trudów, jakie podejmowane są w ramach pomocy i wsparcia rodzinom po stracie. Po Mszy świętej zebrani udali się na miejsce pochówku.

W Polsce Dzień Dziecka Utraconego wpisał się w kalendarz dzięki staraniom Organizacji Rodziców po Stracie oraz Rodziców Dzieci Chorych „Dlaczego”. Od 2004 roku dzieci utracone wspominamy 15 października. Dzień ten ma być wspomnieniem tych dzieci, które odeszły, ale tez ma za zadanie nakreślić społeczeństwu szereg trudów, z jakimi borykają się rodzice po stracie.

Monika Zubowicz, diecezjaelk.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages