Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Posadzą 10-15 letnie dęby, lipy, jesiony, graby i platany

2019-10-21 09:12:56 (ost. akt: 2019-10-21 09:43:09)

Autor zdjęcia: elk.pl

Trwają coroczne jesienne nasadzenia drzew w naszym mieście. W ramach akcji zostanie posadzonych 300 dużych sadzonek drzew.

Tegoroczne jesienne nasadzenia drzew w naszym mieście rozpoczęli seniorzy z Ełckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy 11 października wraz z prezydentem Ełku posadzili 10 piętnastoletnich platanów przy ul. Św. Franciszka w Ełku.

Dalsze etapy nasadzeń odbędą się w Parku Solidarności, na Placu Jana Pawła II, na nowej plaży miejskiej, w Parku na os. Grunwaldzkim oraz w pasach drogowych i podwórkach komunalnych. Drzewa, które będą sadzone to 10-15 letnie: dęby, lipy, jesiony, graby i platany.

W ubiegłym tygodniu drzewa sadzono wzdłuż: ul. Miłosza, ul. Bora Komorowskiego, ul. Podhorskiego, ul. Kolejowej, ul. Pięknej oraz w podwórku przy bloku na ul. Kochanowskiego 64a. Rozpoczęto też nasadzenia drzew wzdłuż ul. Wojska Polskiego, a popołudniu razem z mieszkańcami zostaną posadzone drzewa w Parku na Osiedlu Grunwaldzkim (lipy - 9 sztuk i brzozy - 3 sztuki), a także wzdłuż ul. Książąt Mazowieckich.

Wiosną tego roku w ramach nasadzeń w Ełku posadzono łącznie 40 drzew i 250 krzewów.

W ramach akcji jesiennej zostanie zasadzonych 300 dużych sadzonek drzew.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dariusz #2807440 | 5.173.*.* 21 paź 2019 10:49

  Ja sie pytam panie prezydencie! jakim prawem za nasze pieniądze sadzone są drzewa na placu jana pawła kiedy ten ów plac dawno nie należy do miasta tylko został oddany w rece kleru? jakim prawem? kler powinien sadzic tam drzewa i robic remonty za wlasne pieniadze!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages