Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Dzieci z Przedszkola "Bajka" odwiedzają "Pocztę Polską"

2019-10-29 22:08:10 (ost. akt: 2019-10-29 22:10:09)

Autor zdjęcia: Anna Szurc

W ramach obchodzonego "Dnia Poczty Polskiej" dzieci z Miejskiego Przedszkola "Bajka" w Ełku wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego, aby przyjrzeć się mu z bliska.

Przedszkolaki zanim wyruszyły na pocztę przygotowały się do tego spotkania uczestnicząc w zajęciach dotyczących Poczty. Dzieci poznały drogę listu, jak poprawnie zaadresować list oraz projektowały swój własny znaczek.

Z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty, mogły zaobserwować pracę urzędnika pocztowego i uświadomić sobie, jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym. Dzieci poznały różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, lotnicze, kartki, telegramy; wzbogaciły słownictwo w zwroty: awizo, przesyłka. Utrwaliły znajomość swojego adresu zamieszkania oraz adresu przedszkola. Z pomocą Pań kupiły, podpisały i wysłały kartkę do przedszkola. A potem z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście listonosza...

Wizyta na poczcie okazała się bardzo interesująca. Panie tam pracujące opowiedziały m.in. o swej pracy, pokazały dzieciom klaser ze znaczkami, worek listonosza. Dzieci pożegnały się wręczając pracownikom dyplom z Podziękowaniami i uśmiechami na twarzy.

Ewelina Stankiewicz


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AnnaSzurc

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages