środa, 13 listopada 2019. Imieniny Arkadii, Krystyna, Stanisławy

Czy miasto rozszerzy swoje granice kosztem gminy Ełk?

2019-11-08 10:24:07 (ost. akt: 2019-11-08 10:41:56)

Autor zdjęcia: elk.pl

Coraz częściej pojawiają się głosy o kolejnej próbie rozszerzenia granic miasta kosztem terenów gminy Ełk. Wójt w lokalnym radiu stanowczo apeluje do mieszkańców, aby nie dali się podpuścić różnym obietnicom.

Wraca temat poszerzenia granic miasta? Wszystko wskazuje, że tak. Wójt gminy Ełk na antenie Radia 5 w bardzo emocjonalny sposób zaapelował do mieszkańców gminy, aby nie słuchali obietnic zwolenników poszerzenia granic. Zapowiada, że będzie bronił terenów gminy. W podobnym tonie wypowiadał się rok temu, w czasie kampanii wyborczej.

— Nie ma mowy o zmianie granic! — informował wówczas wójt gminy Ełk.

— Nie otrzymałem żadnej informacji w tej sprawie – mówił Tomasz Osewski. – Nie rozmawiał ze mną na ten temat żaden z kandydatów na prezydenta Ełku.

Wójt Tomasz Osewski nadmieniał jednocześnie, że takie rozmowy nie były i nie są potrzebne.

– Z jednej, ale ważnej przyczyny – tłumaczy Wójt Gminy Ełk. – Tematu nie ma, ponieważ nie oddam choćby centymetra gminnej ziemi. Ani teraz, ani w przyszłości. Ręce precz od ziemi gminnej!

Byłaby to kolejna próba poszerzenia granic miasta. Kolejna sprzed kilku lat zakończyła się niepowodzeniem. Jaki będzie tym razem?
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kB #2817567 | 5.172.*.* wczoraj, 09:01

  Wydaje się, że temat został wywołany na siłę, ale skoro Redakcja już go użyła to warto wskazać palcem tereny w mieście, które leżą odłogiem... Miasto sprzedało park obok "Jedynki" - ok, sprzedało miejsce po synagodze - ok. To czemu nie sprzeda terenów po jednostce? Czemu nie wyburza się "wylęgarni szczurów" (czyt. pseudozabytków) pod nowe budownictwo tylko wrzuca kasę w "remonty" śmierdzących, rozkładających się i nienadających się do użytkowania budynków? Czyli kłania się efektywna gospodarka własnymi zasobami mieszkaniowymi. Oczywiście mamy perełki i te warto zachować. Miasto jak zawsze będzie się bronić : ale tam są wspólnoty mieszkaniowe, właściciele. Ale szczerze - to nie problem, ale tu jest za mało miejsca na rozpisanie jak fajnie wyjść do właścicieli tych lokali, żeby zburzyć stare i postawić nowe. Z pożytkiem dla wszystkich. Sztandarowa inwestycja jaką był remont budynku MOPSu - minibudyneczek w centrum miasta, ale remont przeprowadzono. A nie lepiej było zburzyć to co stoi i postawić coś okazalszego w szerz i górę? Miasto w ogóle ma jakąś politykę związaną z zasobami lokalowymi w mieście,która poruszałaby problem duszenia się "miasta w mieście"? Wydaje się, że nie. Poza tym dla Wójta super argumentem jest tzw. (mega)obszar "strefy", terenów które miasto ma, ale chce sprzedawać wyłącznie pod inwestycje niemieszkaniowe. Jak widać inwestorzy walą do nas drzwiami i oknami. Kiedyś mieli być inwestorzy z Indii - pamiętacie wycieczkę Pana A.? A Technopark i inwestorzy z Japonii (a okazało się, że to spod Białegostoku)? Warto poszukać i poczytać. Czyli zanim Redakcja usmaży tego samego kotleta na wolnym ogniu i w starym sosie warto poszukać, popytać w UM o politykę dot. zasobów lokalowych, jaka jest polityka na 5 - 25 lat. Ile budynków (których właścicielem lub współwłaścicielem jest Miasto) jest jedno, dwu-, trzy- kondygnacyjnych, a których istnienie w centrum miasta już nie ma sensu. Ustalmy standardy budynków i lokali. Trudna praca, ale od tego jest UM, radni, prezydent, itd.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. MariaAnna #2816935 | 92.40.*.* 10 lis 2019 12:37

   A ja z rodzina mieszkam w Chruscielach na oś. Bocianie Gniazdo i popieram oraz namawiam każda spotkana osobę o ewentualne poparcie pomysłu rozszerzenia miasta właśnie o ten zapomniany przez Wójta O. teren. Pozdrawiam

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Maks #2816809 | 37.47.*.* 9 lis 2019 23:23

   Trzeba zrozumieć, że w mieście na 1km2 przypada ponad 3 tysiące osób! Gmina Ełk ma 18 razy większą powierzchnię od miasta, a żyje w niej 6 razy mniej ludzi. Trochę logiki w tym wszystkim. Nie dajecie się miastu rozwijać. Jaki jest sens istnienia gminy wiejskiej, która ma siedzibę w mieście? Równie dobrze można sprawy załatwić w magistracie, bo i tak trzeba przyjechać do Ełku. Skoro gmina nie chce dać się rozwijać miastu, należałoby się zastanowić nad wprowadzeniem ograniczeń dla mieszkańców gminy korzystających z miejskich usług. Gmina Ełk tylko czerpie korzyści z położenia wokół Ełku.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. logo #2816537 | 83.5.*.* 9 lis 2019 12:00

   Najlepej ukraść komuś jego własność i jedną część opendzlować za grubą kasę a drugą oddać za półdarmo dla kleru. Następnie za spłacić trochę zadłużenia, aby po chwili nabrać nowych kredytów. Przypomina mi to narkomana który zadłużony u dilera zrobi wszystko aby zdobyć kasę, po czym okrada swoich sąsiadów.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. podelczanin #2816335 | 37.47.*.* 8 lis 2019 20:34

   czemu nie ida w gore ,tylko pykaje po cztery pietra

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (18)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages