Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Zarząd MKS Mazura Ełk podał się do dymisji! Co teraz?

2019-11-09 12:30:08 (ost. akt: 2019-11-09 12:35:40)

Autor zdjęcia: Paweł Godlewski / MKS Mazur Ełk

Zarząd MKS Mazur Ełk podał się do dymisji! Jest to efekt spotkania, jakie odbyło się w piątek wieczorem, a w którym uczestniczyli zarówno kibice, jak i Rada Drużyny.

Klub wystosował oświadczenie, w którym czytamy:

- Wczoraj wieczorem odbyło się spotkanie Zarządu MKS MAZUR EŁK z kibicami i Radą Drużyny. Członkowie Zarządu: Artur Iwanowicz, Jarosław Olszewski, Adam Szulc, Tomek Suchocki, Krzysztof Fadrowski, Dawid Murawski złożyli rezygnację z pełnionych funkcji. Tomek Suchocki jest pełniącym obowiązki Prezesa do czasu Walnego Zgromadzenia (za 2 tygodnie). Członkowie Zarządu dziękują kibicom za wsparcie podczas tych trudnych oraz pełnych pracy miesięcy. Życzą również powodzenia osobom, które zdecydują się wejść w skład nowego Zarządu.

Co to oznacza dla Mazura i kibiców? Zostanie powołany nowy zarząd, który przejmie stery nad funkcjonowaniem klubu. Póki co nie wiadomo, kto i w jakiej roli się w nim zasiądzie. Krążą także pogłoski o tym, że są chętni na przejęcie Mazura, jednak póki co jest za wcześnie, aby o mówić o jakichkolwiek nazwiskach.

Na opadnięcie kurzu po zawirowaniach dotyczących MKS-u czekają także zapewne sponsorzy, zarówno ci obecni, jak i potencjalnie nowi oraz władze miasta, z którymi klub prowadził rozmowy dotyczące wydzielenia Mazurowi budżetu, w ramach którego MKS mógłby mieć zapewnione finansowanie.

Obecna, dynamiczna sytuacja jest pokłosiem buntu zawodników pierwszego zespołu – w mijającym tygodniu odmówili oni uczestniczenia w treningach – powodem miał być konflikt na linii: zawodnicy – niektórzy członkowie zarządu. Chodziło o brak wypłacanych pensji. Zawodnicy twierdzili, że klub ma wobec nich duże zaległości finansowe.

Dotychczasowy prezes zarządu MKS-u, Artur Iwanowicz, zapowiedział wówczas, że niepokorni zawodnicy mogą być dyscyplinarnie ukarani. Jak pokazał czas, to jednak zarząd ustąpił, najprawdopodobniej pod presją kadry oraz wiernych kibiców klubu.

Jak zareagują zawodnicy na decyzję zarządu będziemy mieli okazję przekonać się już dzisiaj – o godz. 13:30 MKS Mazur Ełk podejmie na własnej murawie gości z Olimpii II Elbląg.

Sportowo Mazur jest w doskonałej formie i wygrał swoje ostatnie 4 spotkania. Miejmy nadzieję, że umęczeni całą sytuacją piłkarze wykrzesają z siebie siły i zaprezentują wysoki poziom sportowy w końcówce tej rundy.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ir. #2816864 | 176.221.*.* 10 lis 2019 08:44

  Za moich czasów Mazur to były pany a teraz .......... szkoda słów (dno i wodorosty )

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. 6 #2816697 | 176.109.*.* 9 lis 2019 18:21

  jak iuż Jarek Olszewski rezygnuje to musi być wielka dupa w MKS

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Robert #2816671 | 83.31.*.* 9 lis 2019 17:20

  Wiadomo że 4 kopaczy chce przejąć klub. Jest tylko w tym roku w Polsce kilkanaście przypadków że kopacz wzięli w swoje ręce rządy. Wszystkie skończyły się bankructwem i likwidacja klubów.Mamy nadzieję że humorzasty A, nie bierze w tym udziału.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages