Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

"10. Festiwal Filmoteki Szkolnej już za nami"

2019-11-25 14:23:16 (ost. akt: 2019-11-25 14:23:54)

Autor zdjęcia: Krystyna Michałowska

"Powodzenie u publiczności - to jest kryterium" - Alfred Hitchcock.

W dniach 28-30 października 2019 roku uczestniczyliśmy w wydarzeniach 10. Festiwalu Filmoteki Szkolnej, który odbył się w Warszawie.
Największym wydarzeniem pierwszego dnia festiwalu była projekcja pełnometrażowego filmu dokumentalnego „In Touch „ oraz spotkanie z jego reżyserem Pawłem Ziemilskim. Film ukazuje życie mieszkańców wsi Stare Juchy i porusza niezmiernie ważną kwestię emigracji zarobkowej.

Drugi dzień festiwalu upłynął głównie na warsztatach w Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym (FINA). Uwieńczeniem tego dnia była gala finałowa w kinie Iluzjon zakończona pokazem niemego filmu komediowego z 1924 roku pt: „Sherlock Junior”. Muzykę do filmu wykonała Julia Marcell.

Warsztaty charakteryzacji okazały się strzałem w dziesiątkę. Wszyscy uczestnicy tych warsztatów w ciszy i skupieniu przyglądali się pracy nad raną postrzałową. Po czym samodzielnie lub w parach pracowali nad wykonywaniem rany postrzałowej lub ciętej.

10. Festiwal Filmoteki Szkolnej już za nami. Będziemy czekać na kolejny. A tymczasem zapraszamy na fotorelację z kina Iluzjon i z warsztatów w FINA.

Grupa filmowa FANI KINA I FILMU


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: szkolnedziałania

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages