środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

„BohaterON – włącz historię !”

2019-11-25 14:23:20 (ost. akt: 2019-11-25 14:25:15)

Autor zdjęcia: Krystyna Michałowska

„Wolność, godność, honor – tego nic nie zastąpi. Powstańcom chwała, Warszawa nie zapomni.” fragment utworu „63 Dni Chwały” z albumu „Droga” grupy Hemp Gru

W tym roku obchodziliśmy okrągłą , 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Mając na względzie uczczenie jej w szczególny sposób, postanowiliśmy zgłosić swój akces w ogólnopolskiej kampanii „BohaterON – włącz historię !”. Nasz udział w tej akcji miał być - przede wszystkim - uhonorowaniem uczestników walk o stolicę. Chcieliśmy - przy okazji - dać wyraz naszej patriotycznej postawie oraz temu, że pamiętamy o historii naszego kraju.

Na jednej z październikowych lekcji historii, tuż po obejrzeniu spotu reklamującego w/w akcję, przystąpiliśmy do pracy. Wykonaliśmy około 100 prac, którymi były pocztówki, listy i laurki. Zawarliśmy w nich nasze wyrazy wdzięczności dla tych, którzy wykazali się niezłomnym heroizmem w walce z okupantem niemieckim o Warszawę.

Podpisane kartki przesłaliśmy na adres za Fundacji SENSORIA we Wrocławiu, dzięki której trafią do rąk własnych Powstańców Warszawskich.

Uczniowie klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: szkolnedziałania

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages