Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Kolejne ludzie życie uratowane. Reakcja mieszkańca – pomoc policjantów

2019-12-02 09:41:53 (ost. akt: 2019-12-02 09:44:30)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policjanci pomogli 40-latkowi, który w stanie upojenia alkoholowego siedział nocą na chodniku. Informację przekazała policjantom kobieta, która przechodziła obok i nie pozostała obojętna. Dzięki takim reakcjom wspólnie możemy ratować ludzkie życie.

Dzięki informacji od zaniepokojonej mieszkanki policjanci pomogli mężczyźnie, który pijany siedział nocą na chodniku. Kobieta zapytała go, czy nie potrzebuje pomocy medycznej. Mężczyzna odmówił, jednak ona nie chciała zostawić go samego w takim stanie i zdzwoniła pod numer alarmowy.

40-latek był nietrzeźwy. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna znalazł się w trudnej sytuacji i jest bezdomny. Po badaniach lekarskich policjanci przewieźli mężczyznę do komendy, gdzie bezpiecznie spędził noc. Po doraźnej pomocy 40-latek uzyskał informacje o noclegowniach i miejscach, w których może znaleźć pomoc i wsparcie. To kolejny przypadek, kiedy dzięki reakcji mieszkańców i działaniu policjantów uratowane zostało ludzkie życie i zdrowie.

Podobne sytuacje nasilają się w okresie jesienno-zimowym, kiedy zmieniają się warunki pogodowe i spada temperatura powietrza. Dlatego policjanci niezmiennie apelują, aby nie być obojętnym na krzywdę ludzką i reagować w sytuacjach, kiedy potrzebna jest pomoc. Wystarczy jeden telefon, aby zapobiec sytuacjom zagrażającym życiu lub zdrowiu innych.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jacek #2829090 | 69.115.*.* 3 gru 2019 14:21

  Bardzo dawno temy poszedlem do lekarza. Powiedzialem za mam kaszel i boli mnie gardlo. Dostalem 2 tygodnie zwolnienia. Szacunek dla pani doktor.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Adam #2828782 | 83.31.*.* 2 gru 2019 21:43

  To wspaniały lekarz. Bardzo dawno temu zlamalem rękę że spuchnieta poszedłem do lekarza. Ten stwierdził zbicie. I do pracy. Po nieprzespanej nocy poszedłem do Pana Dr Rejewskiego. Obejrzał zdjęcie i powiedział , gips. Kość była w 3 miejscach pęknieta. Sza cunek Rodzinie Pana Doktora.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages