środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Czy nowy prezes Mazura to nowe otwarcie dla klubu?

2019-12-03 09:52:00 (ost. akt: 2019-12-03 09:56:28)

Autor zdjęcia: Paweł Godlewski / MKS Mazur Ełk

SPORT || MKS Mazur Ełk w przerwie między rundami będzie porządkował swoje sprawy już z nowym prezesem, Radosławem Dorszewskim. Czy jego osoba zagwarantuje nowe otwarcie dla klubu i jak nowego szefa Mazura odbierają kibice oraz władze MKS-u?

Wiele można mówić o formie zawodników, jak i o finansowych problemach ełckiego Mazura, co nieustannie trapiło władze klubu. Jak wiemy, te finalnie podały się do dymisji, a po chwilowym bezkrólewiu stery nad MKS-em objął nowy prezes, Radosław Dorszewski. Obecna przerwa w rozgrywkach forBET IV Ligi to dobry czas na wstępne uporządkowanie założeń, na podstawie których klub zamierza funkcjonować w nowej, wiosennej rundzie.

W tym celu byliśmy wstępnie umówieni na rozmowę z prezesem Radosławem Dorszewskim, ale nawał obowiązków i napięty grafik grającego prezesa MKS Mazura Ełk sprawił, że musimy ją nieco przełożyć w czasie.

– Bardzo chętnie porozmawiam, ale ponieważ chciałbym ustalić ze swoim współpracownikiem pewne szczegóły dotyczące planów, jakie mamy wobec klubu, musimy naszą rozmowę nieco przesunąć – mówi nam Radosław Dorszewski.

Doświadczony wychowanek Mazura Ełk jest weteranem niemieckich boisk, gdzie imponował formą w zespołach z niższych klas rozgrywkowych: SV Langendreer, TuS Ennepetal oraz SW Breckerfield. W ciągu 10 lat spędzonych poza granicami Polski grający nowy prezes ełckiego klubu strzelił niemal 300 bramek.

Na pierwsze decyzje nowego szefa czekają także kibice, jak i sponsorzy oraz władze miasta. Być może jego doświadczenie zebrane w barwach dobrze zarządzanych niemieckich klubów otworzy nowe perspektywy przez MKS-em, co pozwoli klubowi zdobyć zaufanie władz Ełku oraz pozyskać nowych sponsorów.
A jak obecność nowego prezesa odbierają kibice i pracownicy klubu?

– Powiem szczerze, że cieszy mnie, iż nowym szefem Mazura został Radek (Dorszewski). Długi czas grał u naszych zachodnich sąsiadów, a tam, nawet w niższych ligach, piłka nożna jest mocno sprofesjonalizowana. A że nowy prezes jest profesjonalistą, spodziewam się przełożenia tego na funkcjonowanie klubu – cieszy się z obecności Dorszewskiego jako prezesa jeden z pracowników klubu, który woli pozostać anonimowy.

Fakt, że stery nad Mazurem objął jego wychowanek chwalą sobie także byli koledzy z boiska Radosława Dorszewskiego, którzy zwracają uwagę na to, że liczyła się dla niego zawsze nie tylko forma sportowa klubu.

– Radek to właściwa osoba na odpowiednim stanowisku. Ma zagraniczne doświadczenie, jest inteligentnym i przyzwoitym człowiekiem. To naprawdę jego obecność we władzach może być nowym otwarciem dla naszego klubu. Ja daję mu kredyt zaufania – mówi jeden z byłych już piłkarzy, który kiedyś dzielił murawę z obecnym prezesem MKS-u.

Nowe władze klubu z pewnością nie pozostawią tematu pomocy finansowej, o jaką Mazur ubiegał się w ełckim ratuszu. Poprzedni zarząd kilka razy spotykał się z radnymi i prezydentem Andrukiewiczem. Rozmowy szły jednak jak po grudzie. Czy osoba nowego prezesa coś zmieni w tej materii?

– Wydaje mi się, że władze miasta na pewno nie skreślają tematu współpracy na linii ratusz-MKS. Strony muszą po prostu usiąść na spokojnie i przedstawić swoje argumenty. Nowe władze Mazura na pewno mają jakieś określone założenia, których radni i prezydent z pewnością wysłuchają z zainteresowaniem. Po prostu muszą usiąść i porozmawiać. Ale nie ma co ukrywać, że będą to trudne rozmowy ponieważ w perspektywie nowego budżetu miejskiego będzie naprawdę krucho z finansami – przedstawia nam sytuację jeden z pracowników ełckiego ratusza, który zna temat negocjacji miasta z MKS-em.

Gdy zrezygnował poprzedni zarząd pojawiły się informacje mówiące o tym, że w świetle nieustannych problemów wokół Mazura z wspierania klubu chcieli wycofać się niektórzy sponsorzy. Z tego co udało się nam dowiedzieć, to raczej nie nastąpi, a być może pojawią się nawet nowe podmioty chcące wesprzeć „odnowione” oblicze MKS-u.

Skromny optymizm co do nowego szefa Mazura Ełk przejawiają także kibice klubu, którzy liczą na uporządkowanie spraw pozaboiskowych ponieważ, jak twierdzą niektórzy z nich, sportowo nie jest tak źle.

– Mazur po rundzie jesiennej jest na 8. miejscu w tabeli. Biorąc pod uwagę młodą kadrę MKS-u i brak dużego doświadczenia piłkarzy, jest to dobra pozycja. Byłem na większości meczów tej rundy i ewidentnie widać, że chłopaki potrafią grać w piłkę. Być może po wyprostowaniu spraw związanych z funkcjonowaniem Mazura chłopakom (kadrze) wypadnie jeden problem z głowy i będą mogli skupić się już tylko na formie sportowej – mówi Miłosz Borkowski, jeden z kibiców ełckiego MKS-u.

Generalnie nasi rozmówcy odbierają obecność Radosława Dorszewskiego jako prezesa za dobry omen i po cichu liczą na uporządkowanie spraw związanych z funkcjonowaniem Mazura. A jakie plany ma sam prezes MKS? Dowiedzą się tego Państwo już w najbliższym wydaniu naszej gazety.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Adam #2829097 | 5.172.*.* 3 gru 2019 14:33

  Zarządzanie klubem to nie to samo co kopanie piłki na amatorskim poziomie nawet w Niemczech. Ktoś kopał dołki pod byłym zarządem . Ciekaw jest całego składu nowego zarządu. Ciekaw jestem jak nowy zarząd ma zamiar przyciągnąć do klubu sponsorów i przede wszystkim kibiców.. ? Te puste trybuny to temat do zastanowienia .. Od dobrych kilku lat nie było ,,mody na Mazura".. Wyniki 0:7 , 0: 4 to chyba nie to czego oczekują kibice .. A tyle było krzyku o powrót nazwy ...i co ? jesteśmy w tym samym miejscu .. I te slogany o pracy z młodzieżą , akademii itd.. Używanie tego słowa to nadużycie... Proszę zobaczyć jak fatalnie funkcjonuje strona internetowa . Nie ma tam żadnej informacji o sytuacji w klubie. W tych wszystkich ,,rozmowach '' jest dużo ogólników a mało konkretnych informacji .. Już na wstępie widać ,,amatorkę'' .. ..

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages