środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Ponowna próba oszustwa na BLIK'a - policja wyjaśnia sprawę

2019-12-07 09:21:47 (ost. akt: 2019-12-07 09:23:06)

Autor zdjęcia: KPP Sztum

Czujnością wykazali się znajomi mieszkanki Ełku, którzy po otrzymaniu wiadomości z prośbą o podanie kodu BLIK zadzwonili do kobiety i zweryfikowali prośbę. Okazało się, że ktoś włamał się na jej konto i usiłował w bezprawny sposób zdobyć pieniądze.

Policjanci wyjaśniają okoliczności kolejnej sprawy dotyczącej oszustw za pomocą kodów BLIK i włamań na konto. Cieszy fakt, że tym razem nikt nie dał się oszukać.
Do znajomych mieszkanki Ełku z jej konta została wysłana wiadomość z prośbą o płatność BLIK. Na szczęście adresaci tej wiadomości zachowali czujność i od razu zadzwonili do kobiety, żeby z nią porozmawiać. Okazało się, że ktoś włamał się na jej konto na portalu społecznościowym i podszywając się pod nią usiłuje uzyskać pieniądze.
Przypominamy! W przypadku otrzymania wiadomości z prośbą o pożyczkę finansową zawsze warto zadzwonić do tej osoby i sprawdzić wiarygodność takiej informacji. Najbezpieczniej w ogóle nie podawać naszych haseł i kodów osobom, z którymi nie mamy aktualnie bezpośredniego kontaktu.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages