środa, 30 września 2020. Imieniny Geraldy, Honoriusza, Wery

Inwestorzy wmurowali kamień węgielny pod Karuzelę

2019-12-11 10:23:31 (ost. akt: 2019-12-13 11:17:57)

Autor zdjęcia: elk.pl

Nowe Centrum Handlowe „Karuzela” powstaje przy obwodnicy ełckiej na terenie strefy ekonomicznej. Otwarcie obiektu planowane jest na IV kwartał 2020 roku. Centrum zapewni zatrudnienie nawet dla 350 osób. Całkowity koszt inwestycji to ponad 100 mln zł.

Karuzela w Ełku to jeden z największych projektów będących efektem współpracy belgijskiego inwestora Mitiska REIM oraz polskiego dewelopera Karuzela Holding. Obiekt powstanie przy ulicy Przemysłowej, w sąsiedztwie sklepu Castorama.

— To kolejna inwestycja, o którą skutecznie zabiegaliśmy jako samorząd. Pierwsze plany realizacji inwestycji pojawiły się przed około 9- laty, kiedy pojawili się pierwsi inwestorzy. Nabyli oni grunty od pierwotnej firmy, a w ubiegłym roku również od miasta Ełku. Cieszę się, że ostatecznie po wielu rozmowach oraz znalezieniu partnerów podjęta została decyzja o budowie galerii — powiedział Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku.

— Ta inwestycja to nowe miejsca pracy, to także nowe wpływy z podatku od nieruchomości do budżetu miasta. Miejsce to spowoduje, że więcej osób będzie korzystało z usług handlowych w Ełku. Dzięki niej rozwinie się także rynek podwykonawców — dodaje Tomasz Andrukiewicz.

W ramach inwestycji na działce przy ulicy Przemysłowej zrealizowany zostanie kompleks budynków o powierzchni ponad 21 000 mkw., które razem z istniejącym sklepem Castorama będą stanowiły obszar o największej koncentracji handlu w regionie. W nowych budynkach znajdzie się ponad 30 sklepów oraz największy w regionie hipermarket spożywczy b1 z grupy Schiever, który jest franczyzobiorcą Auchan. Powstanie również stacja paliw i restauracja przejazdowa. Przed centrum handlowym zostanie zbudowany przestronny parking naziemny, który docelowo pomieści 1 200 samochodów osobowych. W Karuzeli swoje lokale otworzą m.in. Sinsay, Cropp, House, CCC, KIK, Pepco, Media Expert, Martes Sport oraz Rossmann i inni.

— Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem, co wynika z potencjału samego miasta, jak również planowanych inwestycji infrastrukturalnych w regionie. Karuzelę w Ełku wyróżniać będzie wiele. Są to przede wszystkim: łatwa dostępność komunikacyjna, duża oferta handlowa, największy w regionie i najnowocześniejszy hipermarket oraz duży, jednopoziomowy parking. Mogę śmiało powiedzieć, że z dniem dzisiejszym staliśmy się oficjalnie integralną częścią tego miasta — dodaje Grzegorz Pękalski, Prezes Zarządu Karuzela Holding.

Karuzela na etapie realizacji inwestycji zapewni zatrudnienie nawet dla 350 osób. Całkowity koszt inwestycji w Ełku to ponad 100 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2020 r. Inwestorami są Karuzela Holding i Mitiska REIM, a generalnym wykonawcą – CFE Sp. z o.o.

— Cieszymy się, że inwestorzy Karuzeli w Ełku zaufali firmie CFE i postanowili właśnie z nami zrealizować ten projekt. Tempo prac jest intensywne i postępuje zgodnie z wyznaczonym harmonogramem. Plac budowy został nam udostępniony 6 listopada br., a już wykonaliśmy m.in. roboty ziemne, sieci, w tym tygodniu zaczynamy budować fundamenty hali. Mogę zapewnić, że w przyszłym roku o tej samej porze, będziemy świętować uroczyste otwarcie Karuzeli w Ełku — podkreśla Bruno Lambrecht, Dyrektor Generalny CFE Sp. z o.o.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kasia #2834175 | 89.228.*.* 12 gru 2019 18:30

  Proponuję jeszcze wybudować ze 3 centra handlowe,z 10 biedronek ,żabek i innych sieci.Tylko przy okazji jeszcze kilka ośrodków MOPS i noclegowni dla bezdomnych.Nasze miasto potrzebuje rozwoju może w kierunku turystyki i oczywiście zakładów pracy .W chwili obecnej to zaczyna być wymarłe miasto,a centrum wręcz straszy pustymi lokalami. Zdziwienie ,że młodzi uciekają?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Artur konieczki #2833968 | 83.31.*.* 12 gru 2019 13:26

  Ten pan prezio nie przyjechał tam by wegle kłaść. To był dodatek. Przyjechał tam bo były media. Opuścił obrady komisji budżetowej by zaistnieć. Niech wiedzą że coś robi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. dziadka Stalina duch #2833605 | 159.205.*.* 11 gru 2019 19:36

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. fenomenem polskiej demokracji było rozyebanie WSZYSTKICH zakładów produkcyjnych. To było GENIALNE ,dla zachodniej konkurencji .Nic dziwnego że Wałęsa dostał Nobla za to.....

  1. ełczanyn #2833598 | 83.31.*.* 11 gru 2019 19:20

   chyba kamień węgielny... :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. ale przypał z tym artykułem #2833568 | 31.0.*.* 11 gru 2019 17:43

    ełccy dziennikarze nie potrafią artykułu poprawnie skopiować ze strony urzędu miasta nawet, po co płacić za te gazetki?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (21)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages