Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Nocny złodziej drabiny już w rękach policji - łup odzyskany

2019-12-12 18:04:43 (ost. akt: 2019-12-12 18:17:22)

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci odzyskali drabinę aluminiową, zanim pokrzywdzony zgłosił jej kradzież. Zarzut w tej sprawie usłyszał zatrzymany 35-latek, który zdążył już sprzedać swój łup. Mężczyzna był także poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa.

Kryminalni ustalili, że 35-latek ukradł drabinę, która stała przy jednej z remontowanych miejskich kamienic. Policjanci odzyskali sprzęt, zanim firma budowlana zgłosiła jego kradzież. Rozsuwaną, dwuczęściową drabinę aluminiową wyceniono na 600 złotych.

Policjanci ustalili także, gdzie ukrywa się mężczyzna. Został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży. Okazało się, że mężczyzna chodził nocą po mieście i gdy zobaczył stojącą drabinę postawił wykorzystać okazję. Ukradł ją, a następnie po prostu sprzedał. Policjanci odzyskali już drabinę i przekazali ją prawowitemu właścicielowi.

Z uwagi na fakt, że to nie pierwszy tego typu czyn 35-latka, odpowie on w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu surowsza kara – nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do obycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages