Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Spotkanie w ramach konsultacji dotyczących polityki parkingowej

2019-12-13 19:52:52 (ost. akt: 2019-12-13 19:56:09)

Autor zdjęcia: UM Ełk

We wtorek 3 grudnia, odbyło się spotkanie konsultacyjne Open Space z mieszkańcami Ełku w ramach opracowywania polityki parkingowej Ełku.

Spotkanie miało na celu zidentyfikowania miejsc na terenie miasta, w których występują problemy z parkowaniem, poznanie potrzeb i pomysłów mieszkańców na usprawnienie parkowania w danym miejscu oraz zwiększenie dostępności miejsc parkingowych.

Spotkanie konsultacyjne Open Space to kolejny etap konsultacji społecznych w ramach projektu „Smart Parking – zwiększenie dostępności miejsc parkingowych w Ełku” współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 i budżetu państwa w ramach konkursu dotacji Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju pn. „HUMAN SMART CITIES. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców”.

Celem spotkania było zebranie uwag dotyczących spraw związanych z parkowaniem oraz poznania potrzeb i pomysłów na uporządkowanie parkowania w mieście. Obecne podczas konsultacji osoby mogły podzielić się opinią na temat potrzebnych zmian i przekazać komentarz dotyczący dotychczasowych działań mających na celu poprawę komunikacji w naszym mieście.

Spotkanie prowadzone było w formule Open Space. Udział w nim wzięło kilkadziesiąt osób, w tym m.in. urzędnicy, radni miejscy, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji społecznych i aktywni mieszkańcy miasta.

Uczestnicy zostali podzieleni na grupy, w których dyskutowali nad problemami z parkowaniem na określonych obszarach miasta i pomysłami na ich rozwiązanie. Zgłoszone propozycje rozwiązań to m.in.:

· strefy płatnego parkowania,

· budowa wielopoziomowych parkingów,

· nakaz w planach miejscowych realizacji przez deweloperów min. 30% miejsc ogólnodostępnych,

· bezpłatna komunikacja miejska dla dzieci,

· rozbudowa ścieżek rowerowych i ich łączenie,

· zakaz parkowania pojazdów ciężarowych na osiedlach mieszkaniowych.

Wszystkie opinie zostaną zebrane w opracowywanym dokumencie i przedłożone do wglądu w kolejnym etapie konsultacji społecznych. Głos mieszkańców Ełku to realny wpływ na kształtowanie przestrzeni naszego miasta, dlatego zachęcamy do brania aktywnego udziału w konsultacjach społecznych.

Ankieta! W ramach realizacji projektu Smart Parking, Urząd Miasta zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej kwestii parkowania w Ełku. Bardzo ważnego tematu dla nas wszystkich, zarówno użytkowników samochodów, innych środków komunikacji jak i pieszych. Jej celem jest poznanie oczekiwań i opinii mieszkańców, które zostaną wykorzystane podczas prac nad nową Polityką Parkingową Ełku.

Ankieta znajduje się pod linkiem: https://link.do/ankietaelk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Bus #2836767 | 81.190.*.* 17 gru 2019 10:47

  Busy kurierskie na bazy transportowe a nie połowa parkingów wieczorami busami zastawiona

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Karolek #2836328 | 176.221.*.* 16 gru 2019 14:05

  Jak w rodzinie każdy domownik oprócz psa ma samochód to jakby nawet wszystkie trawniki zamienić w parkingi to i tak problem się nie rozwiąże bo wtedy domownicy będą mieli jeden samochód do pracy a drugi do lansu, sąsiad ma a ja co gorszy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. misiek #2835923 | 176.221.*.* 15 gru 2019 15:22

  Żeby było jasne to poza urzędnikami nikt nie proponował stref płatnego parkowania.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. X #2835406 | 89.228.*.* 14 gru 2019 12:07

  Jedna istotna sprawa. Parkingi - temat stary jak świat. Kiedyś pisałem,że 30% miejsc parkingowych jest do odzyskania jeśli parkujący chociaż trochę by myśleli o innych osobach parkujących. Przykro wspomnieć ale nawet linie wyznaczające miejsce parkingowe nie są przeszkodą w parkowaniu. Ale pragnę zauważyc,że jak parkujemy w "HALACH GARAŻOWYCH" za które płacimy to już zwracamy na to uwagę. POLAK to taki stwór który lubi dostawać po kieszeni a potem dużo krzyczy a mało robi. Przykład proszę: rozmowy przez telefon mimo,że większość współczesnych samochodów posiada zestawy głośnomówiące. Jednak STARA MAKSYMA SIĘ SPRAWDZI POPRZEZ KIESZEŃ DO MÓZGU !! Bo innego u ludzi się nie wywalczy. Wesołych Świąt :-)

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages