Poniedziałek, 17 lutego 2020. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Wesołych Świąt życzyli sobie ełczanie podczas Miejskiego Spotkania Opłatkowego

2019-12-20 16:05:58 (ost. akt: 2019-12-20 16:06:53)

Autor zdjęcia: elk.pl

W Ełckim Centrum Kultury odbyło się Miejskie Spotkanie Opłatkowe, które było okazją do podzielenia się opłatkiem oraz wspólnego obejrzenia przedstawienia świątecznego przygotowanego tym razem przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II.

To już tradycja, że co roku przed Świętami Bożego Narodzenia, przedstawiciele ełckich środowisk spotykają się na spotkaniu opłatkowym, organizowanym z inicjatywy prezydenta Ełku i Biskupa Ełckiego. Spotkanie jest okazją do refleksji nad sensem świąt, a także do złożenia sobie życzeń.

Przed rozpoczęciem uroczystości zaproszeni goście mogli poczuć atmosferę zbliżających się świąt dzięki kolędom i innym utworom świątecznym, które na tę okazję przygotowała Schola dziecięca „Aniołki ks. Bosko".

Podczas pierwszej części spotkania zaproszeni goście mogli obejrzeć w sali widowiskowej Ełckiego Centrum Kultury przedstawienie świąteczne pt. „Dwanaście życzeń" przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Ełku im. Jana Pawła II. Po zakończeniu przedstawienia goście udali się na salę „Zebra". Tam o świąteczny nastój zadbał Mazurski Zespół Pieśni i Tańca „Ełk”.

Ełccy harcerze przekazali światło betlejemskie Jego Ekscelencji Ks. Biskupowi Jerzemu Mazurowi. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku odczytał Ewangelię. Ks. Biskup oraz Prezydent Ełku skierowali życzenia do zebranych gości. Następnie wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Wkurwiony rodzic #2838995 | 87.205.*.* 22 gru 2019 20:38

  @ Wkurzony rodzic - Podzielam Twoje zdanie , otrzymaliśmy wyraźne wytyczne . Nie przychodzić bo dla Was nie ma miejsc !!!!!! Qrwa mać to nie SKANDAL , to zwykła GRANDA ze strony Prezydenta I Jego Najświętszej Świątobliwości Mazura . Wy szelmy nie wierzycie w Boga , wy wierzycie w pieniądz , przepych i butę.!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Wkurzony rodzic #2838957 | 89.228.*.* 22 gru 2019 16:21

  Wielka szkoda, że w "okazji do refleksji nad sensem świąt, a także do złożenia sobie życzeń" nie dane było wziąć udziału rodzicom dzieci , które występowały w przedstawieniu. Rodzice nie byli godni wziąć udziału w tym przedsięwzięciu ( nie otrzymali zaproszenia, nie zostali wpuszczeni na salę ). Wielka szkoda, bo tylko oni tak naprawdę byli zainteresowani tym, co działo się na scenie. Rodzice dzieci bardzo chcieli tam być, oficjele musieli, nie mogąc zapewne doczekać się końca przedstawienia. Żałosne, ale prawdziwe.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ada #2838466 | 83.31.*.* 20 gru 2019 18:43

  Czy Mazur pobłogosławił) 155 mln długu miasta by dalej nie rósł.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages