Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

EKO Mikołajki w Internacie Zespołu Szkół nr 6 im. M.Rataja w Ełku

2019-12-23 16:39:41 (ost. akt: 2019-12-23 16:41:10)

Autor zdjęcia: ALICJA TRACICHLEB - SALIK

Od II połowy listopada wychowawcy i wychowankowie naszego internatu już po raz ósmy przemienili się w „EKOpomocników” św. Mikołaja. Do Mikołajowej Drużyny znowu zaprosili swoje rodziny, wychowawców i nauczycieli, przyjaciół, ełczan oraz sympatyków strony „fejsbukowej” Jesteśmy EKO .

18.11.2019 wychowankowie internatu odwiedzili mieszkańców bloków przy ul. Tuwima i Asnyka. Zebrali kilka 120 worków zabawek, plastikowych korków, zużytych baterii, telefonów, itd. Internacki magazyn św. Mikołaja do 05.12.br. zapełniali też wychowankowie, ich rodziny i znajomi, kadra internatu i szkoły, sympatycy naszej strony FB z Ełku i okolic,… Przynosili rzeczy, które nie są już im potrzebne - zalegały na półkach, zabierały przestrzeń w mieszkaniach. Przedmioty te po odświeżeniu, skompletowaniu, naprawie,… otrzymały drugie życie - przemieniły się w mikołajkowe upominki, które dały dużo radości obdarowanym dzieciom i Matce Ziemi.

Maskotki trafiły m.in. do wora Rowerowych Mikołajów skrzykniętych już po raz piąty przez Towarzystwo Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej działające przy Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku oraz Ełckie Stowarzyszenie Ekologiczne. Z okazji Mikołajek pluszaki zostały rozdane małym mieszkańcom Ełku, którzy pod przysięgą obiecali je kochać i szanować.

Część zabawek tradycyjnie przekazaliśmy Wolontariackiemu Ośrodkowi Wsparcia, który organizuje akcję „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”.
Książki i puzzle podarowaliśmy podopiecznym Świetlicy TPD w Ełku i Impulsowni.

W ramach Mikołajek 2019 internacie i w szkole zostały też wystawione MIKOŁAJKOWE SKRZYNKI BATERIOWE, które bardzo szybko się zapełniały. Młodzież za 2 baterie dostawała w prezencie 1 lizaka.
Do akcji w tym roku zaprosiliśmy też Miejskie Przedszkole „Ekoludki” w Ełku, grupę Niedźwiadki z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” w Ełku oraz świetlice w Szkole Podstawowej nr1 w Ełku i Szkole Podstawowej w Chełchach. W listopadzie wysłaliśmy do nich list od św. Mikołaja, w którym prosił on dzieci o zbieranie zużytych baterii. W nagrodę za ich wysiłek św. Mikołaj obiecał, że podaruje małym ekologom używane zabawki, książki, puzzle, gry…, czyli podaruje tym przedmiotom drugie życie.

Do przedszkolaków z okazji Mikołajek tradycyjnie wybrały się internackie elfy, aby im poczytać, pobawić się z nimi, pośpiewać,… podarować prezenty mikołajkowe i odebrać zużyte baterie.

W Mikołajkowych Skrzynkach Bateriowych zebraliśmy razem ponad 100 kg baterii, które trafiły już do utylizacji.

W ramach Mikołajek 2019 przyłączyliśmy się także do Akcji CEE w Ełku i Towarzystwa Krajoznawstwa i Turystyki Aktywnej "Mikołajkowa zbiórka na rzecz MONAR – Schroniska dla osób bezdomnych MARKOT w Ełku” .

Zbieraliśmy także odzież damską i dziecięcą, która trafiła do Caritas Diecezji Ełckiej. Ponad cztery 120l worki plastikowych worków przekazaliśmy rodzicom chorego Tymona.

Zbieramy również rzeczy nowe: zabawki, art. papiernicze, torebki prezentowe, itd. Kolejny już rok uczestniczymy w akcji „Zostań Onkoludkowym Mikołajem” . Tym razem połączyliśmy siły ze Szkołą Podstawową nr1 w Ełku. Dary naszych serc, dzięki Stowarzyszeniu „Onkoludki”, otrzymali mali pacjenci oddziału onkologicznego w DSK w Białymstoku.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszą Akcję - bez Was internacka akcja „Drugie Życie Przedmiotów - Mikołajki 2019" nie udałaby się. Szczególne podziękowania kierujemy do mieszkańców bloków przy ul. Tuwima 1, 2, 3, 4, 5, 6,7 i 8 i ul. Asnyka 1 za to, że bardzo serdecznie przyjęli internacką młodzież i nie pozwolili jej odejść z pustymi workami.

Jesteśmy pewni, że św. Mikołaj to doceni i spełni w tym roku Wasze życzenia.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AlicjaTS

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages