Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

W marcu Ełk zostanie stolicą kickboxingu

2020-01-16 18:44:14 (ost. akt: 2020-01-16 18:56:47)

Autor zdjęcia: Szkoła Walki Thor

Trzy dni i ponad dwie setki zawodników - w marcu w naszym mieście o tytuły Mistrzów Polski w kickboxingu będzie rywalizowała polska elita tej popularnej dyscypliny sportowej. Organizatorem prestiżowej imprezy jest Thor Szkoła Walki.

W dniach 13-15 marca 2020 roku Ełk zamieni się na dwa dni w stolicę polskiego kickboxingu. Odbędą się wówczas Mistrzostwa Polski w Kickboxingu K1 Rules. W naszym mieście pojawią się najlepsi zawodnicy z całej Polski, aby powalczyć w 200 pojedynkach, które wyłonią najlepszych w poszczególnych kategoriach. Jak mówi nam Katarzyna Sztramko z Klubu Sportowego Thor Szkoła Walki, o organizację tej elitarnej imprezy ubiegała się od jakiegoś czasu.

— Staraliśmy się o to trzy razy, raz nawet byliśmy blisko, ale nie zgrały się nam terminy na sali. Nie można było ich przesunąć ponieważ Mistrzostwa Polski są eliminacjami do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata i tutaj musieliśmy się dostosować. W tym roku nam się udało.

W turnieju weźmie udział niemal ćwierć tysiąca kickboxerów. W Ełku pojawią się najlepsi zawodnicy, w tym byli mistrzowie Polski, Europy i tryumfatorzy pucharu świata. Ale to nie dziwi, ponieważ są to najważniejsze zawody w polskim świecie kickboxingu. Decydują także o tym, kto zostanie powołany do kadry narodowej. Organizator imprezy, Szkoła Walki Thor, wystawi także swoich zawodników i liczy na ich sukces.

— Oliwka (Oliwia Gajewczyk) będzie broniła tytułu Mistrzyni Polski. Będzie startował Mateusz Cimochowski, który powalczy w naprawdę najmocniej obsadzonej wadze, bo do 75 kg. Tam naprawdę jest dość trudno. Czasami przyjeżdża nawet 21 zawodników, także aby dojść do finału trzeba czasem nawet zmagać się z poważną kontuzją — mówi Katarzyna Sztramko.

Zawody zostaną rozegrane w hali MOSiR-u, przy ul. Kolbego, na osiedlu jeziorna. Szkoła Walki Thor była w kontakcie z miastem i informowała władze odpowiednio wcześniej o zamiarze zorganizowania tej prestiżowej imprezy. Zawody zostaną przeprowadzone we współpracy z Polskim Związkiem Kickboxingu i ełckim ratuszem.

— To był proces ponieważ często przy okazji organizowanych przez nas gal i ełckiej ligi kickboxingu rozmawialiśmy m.in. z dyrektorem MOSiR-u, Konradem Siemienkiewiczem, radnym Ireneuszem Dzienisiewiczem i mówiliśmy, że zamierzamy starać się o organizację Mistrzostw Polski. Gdy pojawiła się wola finansowego wsparcia ze strony MOSiR-u poszło już z górki — mówi organizatorka.

Tłumaczy także, skąd się w ogóle wziął się pomysł, aby w tegorocznym kalendarzu imprez w naszym mieście zorganizować prestiżowe mistrzostwa.

— Kickboxing jest dla mnie całym życiem i zorganizowaniem takich mistrzostw chciałabym pokazać ludziom, że ten sport to sztuka, a nie tępe mordobicie, jak na przeróżnych, freakowych (walki dziwaków), czy podwórkowych, amatorskich galach. Na mistrzostwach pojawią się ludzie, którzy poświęcili kickboxingowi wiele lat życia i potrafią zaprezentować go z najlepszej strony. To będzie widowisko na najwyższym poziomie, dzięki wysokim umiejętnościom zawodników – precyzuje Katarzyna Sztramko.

Począwszy od piątku, 13 marca, aż do niedzieli, do godz. 15:00 będą prowadzone walki eliminacyjne i półfinały. Gala finałowa ozdobiona efektowną oprawą artystyczną wystartuje w niedzielę, o godz. 18:00. Wstęp na eliminacje i półfinały jest bezpłatny, natomiast na finały przewidziano bilety. W zależności od miejsca będą one kosztowały 30 zł (trybuny) i 50 zł (płyta).

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kanaliaFFM #2850780 | 79.251.*.* 17 sty 2020 10:10

    Super i tak trzymajcie !!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages