Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Dzień Kubusia Puchatka w "Ekoludkach"

2020-02-06 12:42:21 (ost. akt: 2020-02-06 12:43:50)

Autor zdjęcia: Dorota Marciszewska

20 stycznia przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola i Żłobka „Ekoludki” obchodziły Dzień Kubusia Puchatka , ulubieńca wszystkich dzieci.

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w naszym przedszkolu dzieci z grup; ”Puchatki”, Żabki”, „Kotki”, „Zajączki” wzięły udział w obchodach Dnia Kubusia Puchatka na pamiątkę jego twórcy A. A. Milne’a. W dniu uroczystości przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane w Kubusiowe kolory: żółty, czerwony. Przedszkolaki uwielbiają przygody Kubusia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola maskotki lub książkę z Kubusiem Puchatkiem. Podczas obchodów Dnia Kubusia Puchatka nie zabrakło historycznej wzmianki o powstaniu książki „Kubuś Puchatek”, konkursów, zagadek i różnego rodzaju zabaw i tańców.

Wiek przedszkolny to najlepszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. W naszym przedszkolu oprócz nauczycielek, które codziennie czytają dzieciom, do akcji włącza się coraz więcej rodziców. Podczas obchodów „Dnia Kubusia Puchatka” Pani Dyrektor A. Sierotko w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała przedszkolakom jedną z przygód Kubusia Puchatka. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały fragmentów książki „Kubuś Puchatek” czytanych przez Panią dyrektor A. Sierotko.

Na koniec dzieci otrzymały od Kubusia Puchatka smaczne owoce w ramach projektu „Przedszkole promujące zdrowie”

Wszyscy świetnie się bawili.

Nauczycielki grup: H. Błyszczek, D. Marciszewska, D. Brzozowska, M. Foltyńska

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages