Poniedziałek, 17 lutego 2020. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Zrewitalizowana hala posłuży mieszkańcom Ełku w nowej formie

2020-02-13 12:26:15 (ost. akt: 2020-02-13 12:29:17)

Autor zdjęcia: UM Ełk

Hala po ełckich pięściarzach otrzyma nową funkcję. Pojawi się nowa elewacja, pokrycie dachowe i stolarka okienna oraz drzwiowa, jak i sala główna ze sceną, pokoje biurowe oraz antresola. Będzie to możliwe dzięki 2,3 mln zł dofinansowania.

Projekt „Przebudowa zabytkowego budynku sali sportowej przy ul. Armii Krajowej 16 w Ełku i nadanie jej funkcji społecznych” obejmuje m.in. renowację hali, nadanie nowych funkcji: społecznej, edukacyjnej oraz kulturalnej dla potrzeb mieszkańców miasta Ełku czy powstanie sali głównej wraz ze sceną.

Zakres planowanych prac obejmuje powstanie pokoi biurowych, sanitariatów, pomieszczeń gospodarczych, jak i indywidualnej konstrukcji nośnej, która stanowić będzie antresolę wraz z pomieszczeniem dodatkowym dostępnym od strony sali głównej poprzez nowoprojektowane schody.

Budynek będzie miał nowe wejście od strony południowej, z obniżonym poziomem posadzki, który będzie umożliwiał komunikację między podpiwniczeniem, salą wystawienniczą i sceną. Zabytkowe mury hali przejdą renowację – zostaną oczyszczone i odrestaurowane dzięki zastosowaniu okładzin elewacyjnych.

Zostanie wymieniona stolarka okienna i drzwiowa budynku, podobnie, jak poszycie dachowe. Przed budynkiem powstanie klomb i zostanie zasadzony klon czerwony, a przed nim stanął 4 ławki. Wokół budynku zostanie wyłożona kostka granitowa z osadzonym w chodniku oświetleniem, które będzie eksponowało elewację.

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 2 mln 764 tys. zł. Wartość dofinansowania to ponad 2 mln 349 tys. zł, z czego 2 mln 114 tys. zł pochodzi ze środków Unii Europejskiej, a 235 tys. zł z budżetu państwa. Nie planuje się rozbudowy hali.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kB #2869216 | 89.228.*.* 15 lut 2020 19:47

  Szkoda, że UM w Ełku dopiero po tylu, tylu latach zabrał się za jeden z widoczniejszych zabytków. Sypię się on niemiłosiernie - rozumiem, że dlatego tak olbrzymie koszty. Dziwi tylko fakt, że co roku UM w Ełku przyznaje pieniądze na remonty zabytków (w tym roku będzie to 150 tys.). Dobrze, że jest dofinansowanie, choć jako mieszkańcy dorzucimy 415 tys. Proponowałbym dorzucić 150 tys. z powyższej puli. Będzie choć trochę taniej. A przy okazji tematu wskazanego przez Magdę : co się dzieje w sprawie tzw. "małej obwodnicy"? Przecież już niby jakieś papiery złożone, a tu nadal cisza...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ryszard #2867871 | 83.9.*.* 13 lut 2020 15:13

   Nareszcie nasza kuźnia mistrzów nabierze wyglądu !! nie zginie pamięć o takich asach jak Błażyński Kuderski, Jabłoński , czyostatnio Syrowatka!!!zasłużeni dla Polski i naszego ukochanego Mazura!!!

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Magda #2867779 | 5.172.*.* 13 lut 2020 12:51

   I po co to komu, te pieniądze przydałyby się na budowę np. nowego mostu nad rzeką koło szpitala wojskowego. Tą działkę sprzedać deweloperom, zaraz apartamentowca postawią.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages