Rekordy zawodników i złoto wychowanki MOS-u

2020-02-13 20:40:23(ost. akt: 2020-02-13 20:42:41)

Autor zdjęcia: PZTW

Kadra Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku nie spoczywa na laurach i dba o formę swoich podopiecznych. Cieszy także postawa jego wychowanków. Niedawno Mistrzynią Świata na ergometrze wioślarskim została Klaudia Pankratiew.
Pomimo sezonu zimowego, który nie sprzyja prowadzeniu zawodów na otwartych akwenach, zawodnicy sekcji wioślarskiej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku cały czas są w treningu, biorą także udział w zawodach, na których biją własne rekordy życiowe.

Jeszcze w ostatnim dniu ubiegłego roku wioślarze MOS-u wraz z trenerami rywalizowali przeciwko sobie podczas, tradycyjnego już, triatlonu. Tegoroczna formuła przewidywała, że zdobywcy medali na Mistrzostwach Polski będą rywalizowali z trenerami Pawłem Żabińskim oraz Sebastianem Kosiorkiem, jak i z resztą wioślarzy. Do pokonania był następujący dystans w trzech kategoriach: Bike ERG (rowerek stacjonarny) – 42 km, ergometr – 21 km oraz Ski Erg (tzw. narciarz) – 10,5 km.

— Niektórym medalistom nie udało się nadrobić straty z pierwszej konkurencji (bike erg), i mimo że na ergometrze zwyciężyli, to strata była zbyt duża do nadrobienia i musieli przełknąć gorycz porażki. Po rywalizacji był czas na bezalkoholowego szampana i czekoladę. Za rok kolejna edycja, na którą zapraszamy wszystkich — czytamy na stronie MOS-u.

Okazja do przetestowania formy zawodników MOS-u w nowym roku pojawiła się bardzo szybko. 25 stycznia we Wrocławiu odbywały się Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Świetnie zaprezentowała się podopieczna Sławomira Skorupy, Maria Żukowska, która zdobyła srebro w konkurencji juniorek młodszych. Kalina Perczak, Dawid Chrościelewski i Dawid Seroka również mogą zaliczyć zawody do udanych ponieważ na Mistrzostwach Polski poprawili swoje rekordy życiowe. Medalistą został także trener Sebastian Kosiorek, który zajął 3. Miejsce w kategorii masters (dystans 1000 km).

Międzyszkolny Ośrodek Sportowy jest także zachwycony postawą swojej byłej podopiecznej, Klaudii Pankratiew. Utalentowana zawodniczka w dniach 7-8 lutego, rywalizowała w Paryżu na Mistrzostwach Świata na ergometrze wioślarskim. Wystartowała w konkurencji wagi lekkiej do lat 23 i zdobyła złoty medal. Jak nam mówi, sama jest zaskoczona swoim sukcesem.

— Jeśli chodzi o wynik z Paryża, to do tej pory tak naprawdę nie dowierzam co się stało. Jestem niesamowicie szczęśliwa, że między wszystkimi Francuzkami, jako jedyna zawodniczka z innego kraju stanęłam na podium i odsłuchałam hymnu - to była niesamowita chwila — tłumaczy złota medalistka.
Sukces wychowanki ełckiego MOS-u uszlachetnia to, że rywalizowała z zawodniczkami najwyższej klasy i tę rywalizację wygrała.

— Bardzo budujący jest dla mnie fakt, że zawodniczka z drugiego miejsca, Claire Bove, jest członkiem francuskiej kadry olimpijskiej w konkurencji dwójki podwójnej wagi lekkiej. Napawa mnie to optymizmem na następne starty i zdecydowanie zwiększa motywację do trenowania – podkreśla Klaudia Pankratiew.

Już niebawem zawodnicy MOS-u będą mieli okazję wykazać się swoją formą - 29 lutego na hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego odbędą się XV Otwarte Mistrzostwa Woj.Warmińsko-Mazurskiego na ergometrze wioślarskim.

W tym roku oprócz standardowej rywalizacji klubowej odbędą się także zawody w kategorii Open - otwarte dla osób z zewnątrz. Rywalizujący w zawodach panie i panowie będą mieli do pokonania dystans 1000 m, z przelicznikiem na wiek uczestników. W biegach Open wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowy medal oraz nagrody rzeczowe za miejsca 1-3.