Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Ełczanie wspierają rehabilitację małego Szymonka

2020-02-16 09:34:41 (ost. akt: 2020-02-16 09:38:33)

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Ełku

Wolontariusze z Zespołu Szkół nr 5 w Ełku pod we współpracy z Ełckim Stowarzyszeniem Kulturalnym oraz Caritasem zorganizowali akcję charytatywną na rzecz Szymonka Kalinowskiego.

Chłopiec ze względu na wrodzoną wadę serca przeszedł już kilka operacji. Ponieważ w czasie jednej z nich doszło do zatrzymania akcji serca, obecnie Szymon cierpi dodatkowo z powodu padaczki oraz niedowładu spastycznego czterokończynowego. Koszty operacji, rehabilitacji i środków medycznych są bardzo wysokie. Szkolny wolontariat postanowił więc wesprzeć Szymonka i jego mamę.

Na ulicach Ełku oraz w różnych instytucjach sześć grup wolontariuszy prowadziło zbiórkę do puszek. Poza tym, dzięki uprzejmości Parafii Ewangelicko-Metodystycznej Miłości Bożej w Ełku przy ul. Słowackiego, w piątek, 7 lutego, odbył się koncert, który otworzyły szkolne wokalistki Katarzyna Ferenc i Kamila Sawicka. Następnie przeprowadzono licytację przedmiotów ofiarowanych przez sponsorów przeplataną artystycznymi występami. Przed publicznością zaprezentowały się grupy teatralna i taneczna z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ełku, uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku pod opieką Wojciecha Popielarza, gitarzysta Adam Pietkiewicz oraz pianista jazzowy Emil Mankiewicz.

Dzięki hojności ełczan wolontariusze zebrali 3 200 złotych, które wspomogą Szymonka w walce z chorobą.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages