Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Miasto promuje elektromobilność i paliwa alternatywne

2020-02-19 16:32:02 (ost. akt: 2020-02-19 16:35:30)

Autor zdjęcia: UM w Ełku

Prezydent Ełku i Prezes Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych podpisali list intencyjny, w sprawie wspólnych działań zmierzających do rozwoju rynku elektromobilności i paliw alternatywnych. List podpisano podczas szkolenia „Elektromobilność w praktyce”, które odbyło się dzisiaj (19 lutego) w Parku Naukowo–Technologicznym w Ełku.

„Elektromobilność w praktyce” to szkolenie certyfikowane, które odbyło się 19 lutego w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku. Podczas szkolenia prezydent Tomasz Andrukiewicz podpisał list intencyjny z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych, które reprezentował Prezes Zarządu Maciej Mazur. Celem podpisania listu jest podjęcie wspólnych działań zmierzających do rozwoju elektromobilności i paliw alternatywnych w Polsce poprzez prowadzenie dialogu pomiędzy administracją lokalną a reprezentacją branży.

Współpraca opierać się będzie m.in. na upowszechnianiu wiedzy związanej z rozwojem sektora elektromobilności i paliw alternatywnych, inicjowaniu i prowadzeniu konsultacji branżowych, a także wymianie posiadanej wiedzy czy inicjowaniu i prowadzeniu wspólnych projektów naukowych i badawczych.

W trakcie szkolenia eksperci PSPA zaprezentowali efektywne sposoby wdrażania ustawowych zapisów w ramach dostępnych na rynku rozwiązań. Ponadto prelegenci omówili aspekty praktyczne, z którymi stykają się podmioty funkcjonujące na rynku.

Szkolenie obejmowało również omówienie najważniejszych kwestii związanych z elektromobilnością, od zagadnień rynkowych, poprzez strategie rozwoju infrastruktury ładowania, specyfikę pojazdów elektrycznych, aż po praktyczne wdrożenie elektromobilności w gminie i przedsiębiorstwie. Na koniec odbyła się prezentacja pojazdów elektrycznych oraz stacji ładowania.

Rozwój rynku paliw alternatywnych ma duże znaczenie dla rozwoju społeczno-gospodarczego kraju, stanowiąc realną szansa na wzrost innowacyjności polskiej gospodarki zarówno na poziomie centralnym, jak również lokalnym.

Miasto Ełk aktywnie wspiera rozwój sektora elektromobilności, realizując liczne projekty mające na celu m.in. rozwój taboru niskoemisyjnego w obszarze transportu zbiorowego oraz rozwijając infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych.

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych jest organizacją branżową, promującą niskoemisyjne i efektywne ekonomicznie technologie energetyczne w transporcie oraz działa na rzecz ukształtowania odpowiedniego otoczenia gospodarczego oraz rozwoju rynku elektromobilności i paliw alternatywnych w Polsce. Stowarzyszenie jest inicjatorem projektu skierowanego do liderów elektromobilności w Polsce.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kB #2873371 | 89.228.*.* 21 lut 2020 19:31

  I na upowszechnianiu się skończy. "(...) rozwijając infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych" - o w mordę, poczułem się jakby wszyscy ełczanie zasuwali elektrykami. I tylko jedna sprawa w kwestii upowszechniania wiedzy : ile trwa pełne ładowanie auta w Ełku, i ile jest punktów ładowania, i gdzie są te punkty (czynne od do) - pokażmy jaka jest dostępność takich punktów w Ełku. No i ile Miasto Ełk zamierza takich punktów wybudować/ufundować.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Logo #2872570 | 83.5.*.* 20 lut 2020 15:47

   Jeśli chodzi o brednie nie poparte czynami to jedyną konkurencją dla prezia jest prezio Duda albo Morawiecki zwany pinokiem. Powiedzą wszystko nie robiąc nic.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. gość #2872159 | 5.172.*.* 20 lut 2020 07:15

    P:rezydent - mistrz podpisywania listów intencyjnych. Czy ktoś może wie, gdzie można byłoby go zgłosić w celu przyznania jakiejś fajnej statuetki?

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. X #2872099 | 89.228.*.* 19 lut 2020 22:31

    hahaha ....

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages