Poniedziałek, 6 kwietnia 2020. Imieniny Ady, Celestyny, Ireneusza

Różaniec publiczny - inicjatywa, która podzieliła ełczan

2020-02-20 12:43:22 (ost. akt: 2020-02-20 12:50:21)
Praktyka przynajmniej jednej dziesiątki różańca w ciągu dnia jest czymś, co warto praktykować.

Praktyka przynajmniej jednej dziesiątki różańca w ciągu dnia jest czymś, co warto praktykować.

Autor zdjęcia: pixabay.com

W sobotę o godzinie 17 w Ełku odbędzie się kolejny różaniec publiczny "w intencji przebłagalnej za grzechy aborcji w Polsce" – inicjatywa, która mocno podzieliła naszych czytelników oraz wywołała spór o aborcję i związane z nią kontrowersje.

Pierwszy różaniec publiczny został zorganizowany w naszym mieście 25 stycznia. Tego dnia o godz. 17:00 zwolennicy obrony życia niepoczętego i przeciwnicy aborcji zgromadzili się naprzeciwko Ełckiego Centrum Kultury.

Uczestnicy zgromadzania mieli ze sobą m.in. banery, w tym przedstawiający aportowany płód, co uraziło odczucia estetyczne wielu przechodniów. Sama inicjatywa różańca publicznego wywołała także ożywioną dyskusję wśród naszych Czytelników.

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, publiczny różaniec ma być odmawiany w każdą sobotę przed czwartą niedzielą miesiąca. W tym miesiącu odbędzie się w tę sobotę. Jego uczestnicy spotkają się o godzinie 17 przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Armii Krajowej. Jak zapewniają organizatorzy, to wydarzenie objęte jest procedurą prawną wymaganą przy zgromadzeniach publicznych.
Temat znów wywołał emocjonującą dyskusję.

— I znowu pozwolą na wystawienie banerów? Ktoś tu ma nierówno pod sufitem – napisała Katarzyna, jedna z osób urażonych brutalnością baneru podczas pierwszego różańca.

— Robią co chcą, bo i tak "czarni" w Ełku rządzą. Ciemnota i średniowiecze — podsumowuje Wiesław.

Niektórzy Czytelnicy zwracają uwagę, że ulica być może nie jest dobrym miejscem na takie inicjatywy.

— Powinni modlić się w kościele, a nie publicznie – krótko napisała Anna.
Wtóruje jej Magalena Zet. — Chora inicjatywa. Jeżeli chcą się modlić, niech robią to w kościele, tych akurat w Ełku nie brakuje.

Swoje komentarze zamieszczają także zwolennicy takich akcji. Podnoszą argument w postaci obrony życia oraz stosowania wybiórczej tolerancji przez niektóre środowiska.

— Świetny pomysł. Nareszcie jakiś balans w tej presji aborcyjnej. Skoro zwolennicy aborcji organizują swoje marsze, pikiety w przestrzeni publicznej, na ulicach miast, mają dużo miejsca w dominujących lewackich mediach, to przeciwnicy aborcji mają uzasadnione prawo do prezentowania swoich poglądów jak najszerzej. Również na ulicach, w mediach itd. — popiera inicjatywę Maciej.

W podobnym tonie wypowiada się Football Club Modlichy Ełk. — Nie mogę słuchać, jak ktoś chce ograniczenia czyichś praw do zgromadzeń, tym samym popierając marsze LGBT. Też tacy ludzie głosują w wyborach i narzucają innym tolerancję, sami nie tolerując innych.

— Popieram tę inicjatywę, trzeba w każdy możliwy sposób walczyć z mordowaniem nienarodzonych dzieci, same się nie obronią — broni nienarodzonego życia Adam.

— Kobieta to nie inkubator, jej zdrowie i życie jest ważne! — odpowiada na taki argument Ala Ok.

Pośród wymiany zdań i argumentów, jakie przedstawiają obie strony sporu znalazło się także miejsce dla stosunkowo neutralnego i stonowanego podejścia.

— Chcą się modlić, niech się modlą, kto tego nie rozumie, ten nigdy nie zrozumie — krótko podsumowuje Tomasz.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (24) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Hel #2874355 | 83.28.*.* 23 lut 2020 19:35

  Czy któryś z tych świętych,którzy tak bawią się różańcami pomogli w jakiś sposób matkom z dziećmi niepełnosprawnymi,bo mężowie w większości opuszczają swoje żony gdy urodzi się chore dziecko.To faryzeusze,mało im kościołów to muszą jeszcze ulice zajmować i straszyć tymi banerami normalnych ludzi.Z puli dla niepełnosprawnych zabrano pieniądze i dano dla emerytów.Emeryci żle się czują,że takim kosztem dostają te 13-te emerytury.Coś tu nie gra..... .

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. To nie modlitwa tylko prowokacja #2874183 | 5.172.*.* 23 lut 2020 12:54

  Ci sami ludzie chodzili na manifestacje 1 majowe z czerwonymi sztandarami , a teraz są gorliwymi neofitami pokutując za swoje grzechy . Proboszcz powinien ich przegonić , jak Jezus przegonił kupców ze świątyni za kupczenie wiarą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Gosia #2873893 | 81.190.*.* 22 lut 2020 18:35

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Do plujących na różaniec, karma wróci z podwojoną siłą.

   1. kB #2873373 | 89.228.*.* 21 lut 2020 19:36

    To następny "różaniec" w intencji przebłagalnej za grzechy kolejek do lekarzy/niskiego dofinansowania służby zdrowia/inflacji/chamstwa i nepotyzmu wśród władzy w Polsce...

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. tomasz #2873342 | 89.228.*.* 21 lut 2020 18:30

     ciemne bydlo za tatarska gore wypedzic.. jeies sznurki z koralami nazwali rozaniec,, zapytac nawiedzonych zaden z nich nie powie skad ktos tak to nazwal,,

     Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (24)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages