Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Ełccy sportowcy i trenerzy docenieni stypendiami oraz nagrodami

2020-02-24 16:06:49 (ost. akt: 2020-02-24 16:19:33)

Autor zdjęcia: UM w Ełku

Prezydent Ełku przyznał stypendia, nagrody i wyróżnienia ełckim sportowcom oraz trenerom. Wręczenie odbyło się w poniedziałek (24 lutego) w Urzędzie Miasta.

Stypendium to forma wsparcia materialnego zawodników oraz trenerów, umożliwiająca rozwój kariery sportowej. Przyznawane jest w dowód uznania dla prezentowanego przez zawodników i trenerów poziomu sportowego i osiągnięć w danej dyscyplinie na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

Nagroda jest wyrazem uznania dla zawodnika za prezentowany przez niego poziom i wysokie wyniki sportowe, dla trenerów i instruktorów za ich zaangażowanie lub za wysokie wyniki ich zawodników, a także klubów (w tym działających w formie stowarzyszenia), związków sportowych, instytucji, za wysokie wyniki sportowe lub działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej w Ełku.

Wyróżnienia przyznawane są w postaci: statuetek, pucharów, dyplomów i listów gratulacyjnych w kategorii: "zawodnik", "trener/instruktor" i "zespół sportowy", za wybitne osiągnięcia sportowe czy wieloletnią działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej.

W naborze prowadzonym do 30 grudnia 2019 roku łącznie wpłynęło 29 wniosków na nagrody, wyróżnienia i stypendia sportowe. Po zapoznaniu się z rekomendacją zespołu ds. stypendiów i nagród sportowych, który rozpatrywał złożone wnioski, prezydent Ełku przyznał łącznie 16 stypendiów (na okres 5 miesięcy), 2 nagrody oraz 2 wyróżnienia następującym osobom:

I. Stypendia

1) Adrianowi Krukowskiemu (senior) - zawodnikowi Miejskiego Klubu Bokserskiego Mazur Ełk

·2 miejsce – MPJ w Koninie – marzec 2019
·1 miejsce – Mistrzostwa Warmii i Mazur Braniewo – marzec 2019
·1 miejsce – Gala Boksu - październik 2019
·1 miejsce – IV Międzynarodowy Turniej o Puchar Starosty w Kętrzynie – wrzesień 2019
· 1 miejsce – Międzynarodowy Turniej Ziemi Nowodworskiej – czerwiec 2019
· 1 miejsce –Puchar Polski Grudziądz – październik 2019
· 2 miejsce – Międzynarodowy Turniej Bokserski o puchar Olaine na Łotwie – listopad 2019

2) Dawidowi Seroce (junior młodszy) - zawodnikowi Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

· 1 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - lipiec 2019 (czwórka podwójna ze sternikiem)
· 2 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – lipiec 2019 (czwórka podwójna bez sternika)

3) Michałowi Synowcowi (junior młodszy) - zawodnikowi Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

· 1 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – lipiec 2019 (czwórka podwójna ze sternikiem)
· 2 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – lipiec 2019 (czwórka podwójna bez sternika)

4) Jackowi Bagińskiemu (junior młodszy) - zawodnikowi Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

· 1 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – lipiec 2019 (czwórka podwójna ze sternikiem)
· 2 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – lipiec 2019 (czwórka podwójna bez sternika)

5) Dawidowi Chrościelewskiemu (junior młodszy) - zawodnikowi Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

· 1 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – lipiec 2019 (czwórka podwójna ze sternikiem)
· 2 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – lipiec 2019 (czwórka podwójna bez sternika)

6) Adriannie Krystochowicz (junior) - zawodniczce Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

· 2 miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów – lipiec 2019
· 3 miejsce – Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim – październik 2019
· 2 miejsce – Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim - październik 2019

7) Marii Żukowskiej (junior młodszy) - zawodniczce Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

· 2 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – lipiec 2019
· 3 miejsce – Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim – styczeń 2019
· 2 miejsce – Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim – październik 2019

8) Klaudii Pankratiew (młodzieżowiec) - zawodniczce Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

· 2 miejsce – Akademickie Mistrzostwa Europy Jonkoping - wrzesień 2019
· 1 miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – sierpień 2019- czwórka podwójna kobiet
· 1 miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – sierpień 2019- jedynka wagi lekkiej
· 1 miejsce –Mistrzostwa Polski Seniorów – wrzesień 2019- jedynka wagi lekkiej
· 1 miejsce –Mistrzostwa Polski Seniorów – wrzesień 2019- czwórka wagi lekkiej

9) Wiktorowi Grzegorczykowi (junior) - zawodnikowi Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

· 2 miejsce – MP Seniorów, Młodzieżowców, i Juniorów 17–18 lat – grudzień 2019 (1500 m styl dowolny)
· 2 miejsce– MP Seniorów, Młodzieżowców, i Juniorów 17–18 lat – grudzień 2019 (800 m styl dowolny)
· 4 miejsce – MP Seniorów, Młodzieżowców, i Juniorów 17–18 lat – grudzień 2019 (400 m styl dowolny)
· 1 miejsce –Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – (1500 m stylem dowolnym)
· 2 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (800 m stylem dowolnym)
· 3 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (400 m stylem dowolnym)

10)Krzysztofowi Przybyszowi (junior młodszy) - zawodnikowi Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

· 4 miejsce – MP Juniorów Młodszych – grudzień 2019 (50 m styl grzbietowy)
· 9 miejsce – MP Juniorów Młodszych– grudzień 2019 (200 m styl grzbietowy)
· 10 miejsce – MP Juniorów Młodszych – grudzień 2019 (100 m styl grzbietowy)
· 1 miejsce – MP Juniorów Młodszych – lipiec 2019 (50 m styl grzbietowy)
· 2 miejsce – MP Juniorów Młodszych – lipiec 2019 (100 m styl grzbietowy)
· 6 miejsce – MP Juniorów Młodszych – lipiec 2019 (20 m styl grzbietowy)

11) Bartłomiejowi Dołoto (junior starszy) - zawodnikowi Klubu Sportowego Thor Szkoła Walki

· 1 miejsce - MP K1 Rules Juniorów i Seniorów - czerwiec 2019
· 2 miejsce - MP Low Kick Juniorów i Seniorów – czerwiec 2019
· Puchar Polski Juniorów Starszych w Kickboxingu – Formuła K1 Rules – czerwiec 2019

12) Oliwii Gajewczyk (junior młodszy) - zawodniczce Klubu Sportowego Thor Szkoła Walki

· 1 miejsce - MP K1 Rules Juniorów i Seniorów – 2019
· 1 miejsce - MP Low Kick Juniorów i Seniorów – 2019
· 1 miejsce - Puchar Świata WAKO – 2019
· 1 miejsce – Mistrzostwa Europy Juniorów Mł. – WAKO w Kickboxingu – Formuła K1 Rules- Gyor - 2019

13) Zuzannie Gołębiewskiej (kadet młodszy) - zawodniczce Klubu Sportowego Thor Szkoła Walki

· 1 miejsce – Puchar Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu Formuła Kick Light Bałtów - czerwiec 2019
· 3 miejsce Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu – Formuła Kick Light -marzec 2019
· 1 miejsce - Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur w Kickboxingu – Formuła Kick Light Kadet - listopad 2019

14) Julii Waszkiewicz (junior) - zawodniczce Stowarzyszenia „Masakra”

· 3 miejsce – MP Juniorów do lat 18 w Trójboju Siłowym Klasycznym – marzec 2019
· 2 miejsce – Puchar Polski Juniorów do lat 18 w Trójboju Siłowym Klasycznym - czerwiec 2019

15)Rafałowi Sztramce - trenerowi Klubu Sportowego Thor Szkoła Walki

16)Igorowi Makalowi - trenerowi Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

II. Nagrody:

1) Dominice Skowrońskiej - zawodniczce Stowarzyszenia „Masakra”

· 2 miejsce - MP Juniorów w Trójboju Siłowym Klasycznym do lat 23 – marzec 2019
· 3 miejsce - MŚ Juniorów w Trójboju Siłowym do lat 23 – sierpień 2019
· 1 miejsce MP Juniorów w Trójboju Siłowym do lat 23 – grudzień 2019

2) Dominikowi Golakowi - trenerowi Stowarzyszenia „Masakra”

III. Wyróżnienia:

1) Natalii Gawedzkiej - zawodniczce Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

· Mistrzostwa Polski Juniorów – 2019
· 5 miejsce - pływanie na 200 m
· 10 miejsce - pływanie na 400 m
· 9 miejsce – pływanie na 800 m
· 4 miejsce – pływanie na 100 m

2) Szymonowi Zyskowskiemu - zawodnikowi Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS w Ełku

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży lipiec 2019 - Czwórka podwójna ze sternikiem juniorów młodszych (4x+MJM)

Łączna kwota przyznanych dzisiaj stypendiów to 41 250 zł. W budżecie miasta Ełku na 2020 r. zaplanowano łączną kwotę 160 tys. zł w tym:

* na stypendia sportowe: 140 tys. zł
* na nagrody: 20 tys. zł

Wnioski na nagrody i wyróżnienia można składać przez cały rok, natomiast na stypendia sportowe w dwóch terminach do 30 czerwca i do 30 grudnia.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages