Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Robert Biedroń odwiedził Ełk w ramach kampanii prezydenckiej

2020-02-27 20:13:32 (ost. akt: 2020-02-27 22:09:10)

Autor zdjęcia: MCH

Dzisiaj (27 lutego), w Hotelu Rydzewski odbyło się spotkanie z Robertem Biedroniem. Kandydat Lewicy na urząd Prezydenta RP odwiedził Ełk w ramach swojej kampanii wyborczej. Obecny euro poseł przedstawił swoje postulaty, w tym te mówiące o potrzebie zwrócenia uwagi na rozwój średnich i małych polskich miast.

Zaplanowane na godz. 17:00 spotkanie z ełczanami zostało poprzedzone briefingiem prasowym, na którym kandydatowi „Lewicy” towarzyszyli ludzie z jego sztabu wyborczego i lokalni działacze m.in. ełcki radny, Hubert Górski oraz były poseł SLD, Jerzy Czepułkowski.

Po krótkim spotkaniu z mediami Robert Biedroń rozpoczął już właściwe spotkanie ze zgromadzonymi w Hotelu Rydzewski ełczanami. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem - przybyło na nie sporo osób. W znacznej większości byli to wyborcy i sympatycy kandydata „Lewicy” na urząd Prezydenta RP — dominowała młodzież, a zwłaszcza młode kobiety.

— Witamy Cię serdecznie w naszym mieście i cieszymy się, że doceniasz wkład małych i średnich miast w rozwój Rzeczpospolitej — przywitał Roberta Biedronia ełcki radny, Hubert Górski.

Z kolei Jerzy Czepułkowski zwracał uwagę na fakt, że Robert Biedroń jest łącznikiem „starej” i „nowej” lewicy oraz pojawił się w Ełku, jako pierwszy ze wszystkich kandydatów na urząd prezydenta. Wizytę Biedronia w Hotelu Rydzewski odbiera za dobry omen przed nadchodzącymi wyborami.

— W tym oto obiekcie dwukrotnie podczas swojej kampanii przebywał Aleksander Kwaśniewski. Dwukrotnie kampania zakończyła się sukcesem, czego Tobie Robert serdecznie życzę — zwrócił się do europosła były poseł SLD z naszego miasta.

http://m.wm.pl/2020/02/orig/bie5-613887.jpg

Podczas spotkania ze zgromadzoną publicznością Robert Biedroń mówił o potrzebie doinwestowania małych i średnich miast podając Ełk, jako jeden z przykładów. Zwracał uwagę na fakt, że po transformacji ustrojowej takie miejscowości zostały zaniedbane i duże, centralne ośrodki „nie podzieliły się” z nimi „profitami” owej zmiany.

— Profity transformacji po 89’ r. trafiały do Warszawy, Gdańska czy Wrocławia, a niewiele z tego stołu pańskiego spadło do takich miejscowości, jak Mrągowo czy Ełk. Tak być nie musi — zwrócił się do publiczności Robert Biedroń.

Kandydat „Lewicy” na urząd Prezydenta RP stwierdził, że ograniczenia w zakresie dostępu do usług publicznych, tj. dobrego transportu, edukacji i służby zdrowia niosą swoje skutki w postaci wyludniania się i starzenia się miast. Punktował także fakt, iż takie miejscowości są niejako odcięte od większych ośrodków.

— Nie może być tak, że z Ełku do Olsztyna jedzie się 2,5 godz. pociągiem. Jeżeli mieszkańcy mają tak długi czas jechać do stolicy województwa, aby załatwić najprostsze sprawy, to nie będą mieli poczucia, że są równo traktowani i jakoś z tym województwem związani.

Robert Biedroń zauważa także potrzebę powstania drogi S16, która, wraz z rozwojem kolejnictwa i transportu autobusowego, będzie rozwiązywała potrzeby mieszkańców. Mocny nacisk kandydat „Lewicy” położył na kwestię rozwoju i przyszłości młodych ludzi.

http://m.wm.pl/2020/02/orig/bie7-1-613888.jpg

— Ci młodzi ludzie przychodzą tutaj z nadzieją, że politycy rozwiążą ich problemy. Ale że dadzą im także marzenia – że będą mogli tutaj (w Ełku) zostać. Że tutaj znajdą dobrą pracę, będą mieli szanse na tanie mieszkanie na wynajem. Nie może być tak, jak mówił prezydent Komorowski, że alternatywą jest zmiana pracy i wtedy można wziąć kredyt. Nie wszyscy są w stanie zmienić pracę, szczególnie w takich miejscowościach jak Ełk — mówił Robert Biedroń.

Europoseł i m.in. były prezydent Słupska wszedł także w bezpośredni kontakt werbalny ze zgromadzoną publicznością i chętnie odpowiadał na jej pytania. Wśród dyskutantów znalazł się radny miejski klubu PiS, Robert Wesołowski.
Po krótkiej wymianie zdań co do oceny obecnego Prezydenta RP, Andrzeja Dudy, obaj Panowie doszli do swoistego porozumienia, zgadzając się ze sobą, że są zwolennikami ekumenizmu.

W pewnym momencie spotkania Robert Biedroń zapytał zgromadzone w Hotelu Rydzewski osoby o ich marzenia, a dokładnie, czy chciałyby pozostać i pracować tutaj, u siebie, w Ełku. Przy okazji zdradził, o czym sam marzy rozmawiając z ełczanami…

— Moim marzeniem jest, aby Was wszystkich tutaj przytulić — wyznał swoim sympatykom kandydat „Lewicy” na prezydenta RP.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (31) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja #2879016 | 176.221.*.* 3 mar 2020 08:23

  Co Pan Biedroń dobrego zrobił dla Słupska ? wylansował swoją ,, żonę ,,i zwiedzał świat , a kto za to zapłacił ???

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Michaił Bakunin #2877599 | 37.47.*.* 28 lut 2020 19:17

  Robert Biedroń zauważa także potrzebę powstania drogi S16, która będzie rozwiązywała potrzeby mieszkańców bialorusi i rosji kosztem mieszkańców mazur .Co z Robertem zrobili towarzysze z SLD...... ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Chochlik #2877472 | 89.228.*.* 28 lut 2020 15:06

  Zwolennik likwidacji transportu samochodowego, przyjechał na spotkanie własnym autem oraz zauważa także potrzebę powstania drogi S16. Takie mało maślane i sprzeczne ze sobą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. logo #2877360 | 83.5.*.* 28 lut 2020 12:01

  Nieduczony nauczycielu języka polskiego, choć podejrzewam że twoja przygoda w szkole zakończyła się na poziomie gimnazjum, oto wypis z słownika języka polskiego PWN: gej, gay [wym. gej] «homoseksualista» • gejowski Jak już coś zmyślasz to rób to z głową, ale czego można spodziewać się po prawicowej gimbazie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. z urzędu #2877359 | 5.172.*.* 28 lut 2020 11:59

  ale ze naszego prezia nie było, toć to szok, rydz nie zaprosił czy cuś sie stało

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (31)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages