Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Nie miał czym przewieźć skradzionego łupu więc... ukradł wózek

2020-03-04 12:27:49 (ost. akt: 2020-03-04 16:27:07)

Autor zdjęcia: archiwum Arkadiusza Dobka

30-letni mieszkaniec Ełku upatrzył sobie do kradzieży słupki ogrodzeniowe. A że nie miał jak dokonać ich transportu, to najpierw ukradł specjalistyczny wózek. Gdy miał już potrzebny do przewozu sprzęt namówił kolegę i razem ukradli w sumie 29 słupków z terenu stolarni. Ich działania zostały ujawnione przez policjantów operacyjnych. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Pomysłowość osób łamiących prawo nie zna granic. Na niecodzienny pomysł wpadł pewien mieszkaniec Ełku.

Wykonując działania operacyjne kryminalni ustalili, że ten 30-letni mężczyzna z terenu firmy kamieniarskiej ukradł specjalistyczny wózek do przewozu. Wartość tego sprzętu została wyceniona na 600 złotych. Jak się okazało mężczyzna ukradł wózek, ponieważ upatrzył sobie do kradzieży słupki ogrodzeniowe.

Nie miał czym ich przewieźć, więc wózek miał mu służyć do wygodnego transportu ukradzionych rzeczy. Gdy miał już potrzebny sprzęt namówił znajomego i wówczas razem ukradli w sumie 29 słupków ogrodzeniowych z terenu stolarni. Ich wartość została oszacowana na blisko 800 złotych. Mężczyźni sprzedali ukradzione łupy na skupie złomu i podzielili się uzyskanymi pieniędzmi.

30-latek usłyszał już zarzuty kradzieży wózka i słupków ogrodzeniowych. To nie jego pierwsze przestępstwo kradzieży, więc odpowie w warunkach recydywy i grozi mu kara pozbawienia wolności do 7,5 roku. Drugi z mężczyzn – 39-latek także usłyszał zarzut kradzieży.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages