Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Policjant po służbie uniemożliwił jazdę nietrzeźwemu kierowcy

2020-03-16 11:05:05 (ost. akt: 2020-03-16 11:07:56)

Autor zdjęcia: policja

Policjant z Ełku po zakończonej służbie zauważył niebezpiecznie poruszającą się toyotę po ulicach miasta. Sposób jazdy tego kierowcy wzbudził podejrzenia policjanta, dlatego uniemożliwił mu dalszą jazdę. Wezwany patrol potwierdził przypuszczenia czujnego policjanta – 33-letni kierowca toyoty miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Policyjna czujność nie kończy się wraz z odwieszeniem munduru do szafy i zakończeniem pracy. Pokazuje to postawa ełckiego policjanta.

W minioną sobotę wieczorem po zakończeniu służby i opuszczeniu komendy, wracając do domu swoim samochodem, zauważył niebezpiecznie poruszający się pojazd. Kierowca toyoty nienaturalnie zmieniał prędkość i miał problemy z zachowaniem prostego toru jazdy. Ten sposób jazdy wskazywał, że kierowca może być pod działaniem alkoholu. O swoich podejrzeniach policjant powiadomił oficera dyżurnego. Zachowanie kierującego stanowiło realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Gdy pojazd zatrzymał się przy bloku policjant odebrał kierowcy kluczyki i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia policjanta. 33-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna podróżował z pasażerem. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień i konsekwencje finansowe.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages