środa, 8 kwietnia 2020. Imieniny Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Adrian Krukowski walczy już jako senior

2020-03-19 13:18:21 (ost. akt: 2020-03-19 13:24:38)

Autor zdjęcia: Adrian Krukowski

Pięściarz MKB Mazur Ełk, Adrian Krukowski, udanie zadebiutował jako senior wygrywając po pięknej walce stoczonej w ramach turnieju w Kętrzynie. Zapytaliśmy młodego ełczanina, jak widzi swoją karierę w nowej kategorii wiekowej.

Pod koniec lutego w Kętrzynie odbył się Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Niedźwiedzia. Startowało w nim 50 zawodników z Niemiec, Gruzji, Estonii, Litwy i Polski oraz zawodnicy MKB „Mazur” Ełk.

W walce wieczoru, w kategorii wiekowej "senior", Adrian Krukowski z MKB Mazur Ełk (69 kg) spotkał się z Tomaszem Gryckiewiczem z Olsztyna. Była to najładniejsza walka całego turnieju, a ełczanin zwyciężył ją na punkty. Rangę wygranej Adriana Krukowskiego podnosi fakt, że Tomasz Gryckiewicz to doświadczony zawodnik, medalista mistrzostw Polski juniorów i seniorów.

http://m.wm.pl/2020/03/orig/krukowski-niedzwiedz-614314.jpg

Tym samym Adrian Krukowski udanie zadebiutował w kategorii "seniorów". Teraz mówi nam, jakie ma dalsze plany na rozwój swojej kariery.

Adrianie, czy będziesz szukał promotora/grupy promotorskiej? A może zamierzasz trenować nadal w Ełku pod okiem trenera Biryło?
— Na chwilę obecną nie szukam grupy promotorskiej. Zamierzam jeszcze jakiś czas boksować w boksie olimpijskim (amatorskim) Jak na razie zostaje w rodzinnym mieście, ponieważ jestem w trakcie końca szkoły. Z czasem i planami na przyszłość myślę, że swoich sił w boksie będę chciał spróbować w innym mieście, jednakże nie zapomnę o rodzinnej miejscowości i trenerze T. Biryło, bo to właśnie tu i pod okiem trenera stawiałem pierwsze kroki w tym sporcie.

Jakie są Twoje najbliższe cele sportowe?
— Przede mną dwa tegoroczne, jakże ważne dla mnie wydarzenia. Są to Mistrzostwa Polski i Puchar Polski. Na obydwu wydarzeniach celuje w złoty medal i chciałbym jak najlepiej zaprezentować się w nowej kategorii wiekowej (senior)

Przyjęliście wraz z trenerem określoną strategię na rozwój Twojej kariery zawodowej? Będziesz szukał dużych wyzwań czy rozpoznawał scenę bokserską w naszym kraju etapami i stopniowo zdobywał doświadczenie?
— Póki co razem z terenem nie przyjęliśmy konkretnej strategii. Cały czas ciężko trenuję i staram się dawać z siebie jak najwięcej. Chciałbym mierzyć się z najlepszymi zawodnikami, zdobywać cenne doświadczenie, a następnie przekładać to wszystko na walki, które będzie mi dane stoczyć.

Gdzie widzisz siebie za 2 lata, jeżeli chodzi o polską scenę bokserską?
— Bardzo ciężko określić mi, jak potoczy się moja kariera bokserska, ponieważ należę do osób, które nie wybiegają za daleko w przyszłość. Staram się za wszelką cenę skupiać się na tym co jest tu i teraz. Ten rok jest dla mnie najważniejszym rokiem, gdyż to właśnie on pokaże, jak potoczy się cała moja kariera bokserska. Przy okazji chciałbym pozdrowić swoich fanów. Trzymajcie kciuki!

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Robert #2889748 | 176.221.*.* 19 mar 2020 15:02

    trzymamy kciuki za sąsiada

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages