Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Maseczki dla pracowników socjalnych, opiekunek i wolontariuszy

2020-03-19 13:44:36 (ost. akt: 2020-03-19 13:45:47)

Autor zdjęcia: Pixabay

Pracownicy dwóch środowiskowych domów samopomocy, tj. Lawendowego Zakątka i Pod Kasztanami szyją maseczki ochronne. Będą one przekazane pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Caritas Diecezji Ełckiej, wolontariuszom i harcerzom, którzy na co dzień świadczą usługi opiekuńczo – pielęgnacyjne w domach, udzielają bieżącej pomocy osobom starszym, potrzebującym i bezdomnym.

W związku z brakiem możliwości zakupu maseczek ochronnych w hurtowniach i aptekach, wojewodowie w całej Polsce wyrazili zgodę na szycie maseczek ochronnych przez pracowników środowiskowych domów samopomocy. Miasto Ełk również skorzystało z tej możliwości.

Pomimo fizycznego zamknięcia placówek dla podopiecznych, pracownicy dwóch środowiskowych domów samopomocy, tj. Lawendowego Zakątka i Pod Kasztanami oraz Ełckiego Centrum Kultury szyją maseczki ochronne.

Będą one przekazane pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Caritas Diecezji Ełckiej, wolontariuszom i harcerzom, którzy na co dzień świadczą usługi opiekuńczo – pielęgnacyjne w domach, udzielają bieżącej pomocy osobom starszym, potrzebującym i bezdomnym.

Działania te są podjęte w celu ochrony osób najbardziej narażonych, tj. starszych i chorych przed ryzykiem zakażenia koronawirusem. W sytuacji stanu zagrożenia epidemicznego w całej Polsce szczególnie ważna jest ochrona zdrowia i życia, a także zachowanie szczególnych środków bezpieczeństwa zarówno osób wymagających wsparcia jaki i osób pomagających.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. elczanka #2889766 | 89.228.*.* 19 mar 2020 15:23

  takie szyte maseczki wielokrotnego użytku sa tez dostępne do kupienia w internecie, pierzemy w 60 stopniach i prasujemy żelazkiem...cena okolo 9,90 plus przesylka

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. aga #2889762 | 5.173.*.* 19 mar 2020 15:19

   te maseczki są gówno warte... mają niby uchronić przed cząsteczkami nano rozmiarów? co za brednie.. szkoda kasy

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages