Czwartek, 9 kwietnia 2020. Imieniny Mai, Marcelego, Wadima

Miasto chce pomóc lokalnym przedsiębiorcom

2020-03-25 12:49:25 (ost. akt: 2020-03-25 13:48:33)

Autor zdjęcia: elk.pl

W Ełku rusza pierwszy pakiet osłonowy dla przedsiębiorców. Zawiera on listę działań pomocowych dla lokalnego biznesu. Przedsiębiorcy, którzy z powodu skutków epidemii koronawirusa musieli zamknąć lub znacznie ograniczyć działalność, mogą skorzystać m.in. ze zwolnień naliczonego czynszu, spłat ratalnych, odroczeń terminu płatności podatku czy umorzenia części zaległości podatkowych.

Aktualna sytuacja związana ze stanem epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 jest szczególnie dotkliwa dla przedsiębiorców. Negatywne skutki wynikające z zamknięcia lub znacznego ograniczenia działalności odczuwają nie tylko osoby prowadzące biznes w branży gastronomicznej, turystycznej, hotelarskiej, usługowej czy przewoźnicy. Problem ten dotknął w zasadzie już większość gałęzi gospodarczych.

Dlatego mając na względzie skutki gospodarcze pandemii koronawirusa, a także wychodząc naprzeciw problemom i wyzwaniom, z jakimi zmagać się będą przedsiębiorcy, prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz wprowadził pierwszy w mieście pakiet osłonowy pod nazwą „Wsparcie”. Skierowany jest on do przedsiębiorców (w szczególności mikro i małych) prowadzących działalność w różnych branżach.

Co zawiera pakiet osłonowy „WSPARCIE” ?

Pakiet 1:
Przedsiębiorcy, wynajmujący miejskie lokale na prowadzenie działalności gospodarczej o charakterze usługowym, którzy musieli zamknąć lub znacząco ograniczyć swoją działalność, mogą, po złożeniu indywidualnego wniosku skorzystać:
- ze zwolnienia z naliczonego czynszu,
- z obniżenia jego kwoty,
- rozłożenia na raty lub odroczenia terminu płatności.

Pakiet 2:
W uzasadnionych przypadkach i na indywidualny wniosek przedsiębiorcy - podatnika podatku od nieruchomości, będzie możliwość:
- odroczenia terminu płatności podatku,
- rozłożenia zapłaty podatku na raty,
- umorzenia określonej części zaległości podatkowych,
- rezygnacji z naliczonych odsetek.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Koronawirus nie wystraszył krwiodawców
Na krwiodawców z Warmii i Mazur można zawsze liczyć. Nie przestraszyli się epidemii i codziennie stawiają się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Dyrektor Grażyna Kula: mamy sytuację opanowaną.


Tanie paliwo już nie cieszy
Dawno już nie było tak tanio na stacjach benzynowych. Ceny paliw spadły nawet poniżej 4 zł za litr. Dziś jednak chyba nikogo to nie cieszy.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tutejszy #2894822 | 5.172.*.* 27 mar 2020 14:22

  Właśnie miasto pomogło jednemu lokalnemu przedsiębiorcy. Decyzją prezydenta Andrukiewicza ełcka Caritas dostanie 10 tysi "na walkę z koronawirusem". Pewnie dyrektor Dariusz będzie tego wirusa osobiście ganiał i tłukł ścierą (z płynem dezynfekcyjnym od Obajtka, żeby nie było).

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wm #2894604 | 176.221.*.* 27 mar 2020 08:42

  A jak ktoś utrzymuje się z tego że wynajmuje lokale.... i teraz najemca ma być zwolniony z tego czynszu...to miasto zapłaci wynajmującemu...? Czy w ten sposób wynajmujący utraci źródło dochodu? Odroczenie podatku od nieruchomości nie jest tu rozwiązaniem.... bo z czego ma ten wynajmujący się utrzymać....a co dopiero podatek zapłacić...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. taka prawda #2894159 | 37.47.*.* 26 mar 2020 14:58

  śmiechłem. aż się oplułem. no ludzie, to teraz nie grozi wam utrata pracy, bo prezydent ODROCZYŁ termin zapłaty podatku. ufff

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. sis #2894015 | 5.173.*.* 26 mar 2020 11:07

  Prosze powiedziec ile takich lokalów komunalnych jest w ełku? 10? 20? wielce mi sie wysililiście... sranie w banie na pokaz panie Andrukiewicz i powiem panu prosto w oczy jak sie spotakmy, jest pan najgorszym prezydentem w dziejach Ełku, umie pan tylko dobrze grać, plebs tego nie widzi.. są zaślepieni parkami i kwiatkami za unijne pieniążki...

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Jan #2893565 | 176.221.*.* 25 mar 2020 17:25

  Pracodawcy i tak patrzą tylko swych interesów i nie respektują obowiązującego prawa pracy .. Dlaczego zamiast płacić tzw.przestojowe wysyła się ( wymusza sie ) na urlop wypoczynkowy? Dlaczego takie firmy jak Plastimet normalnie pracują ..? Przeciez tam pracuje dużo ludzi .. Czy naprawdę ktoś myśli zdroworozsądkowo ? Kapitaliści ....

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages