Niedziela, 25 października 2020. Imieniny Ingi, Maurycego, Sambora

Gmina przypomina o niesieniu pomocy osobom w kwarantannie

2020-03-25 14:01:09 (ost. akt: 2020-03-25 14:07:28)

Autor zdjęcia: pixabay

W stanie zagrożenia epidemicznego nikt nie powinien być pozostawiony samemu sobie. O wsparcie potrzebujących, starszych, samotnych, niepełnosprawnych, szczególnie potrzebującym wsparcia w związku z kwarantanną apeluje Wójt Tomasz Osewski, Gminy Ełk.

– To właśnie osoby starsze znajdują się w najtrudniejszej sytuacji i nierzadko nie są w stanie radzić sobie same – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Razem z rządem, służbami socjalnymi i mundurowymi staramy się zapewnić wszystkim pomoc. W sytuacji, kiedy osoba starsza, samotna czy niepełnosprawna, bądź rodzina nie jest w stanie sama zapewnić sobie gorącego posiłku lub produktów żywnościowych, takiej pomocy udzieli gmina - dodaje wójt Osewski.

W tym szczególnym okresie ważną rolę pełni Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Każdy, kto ma informację o tym, że osoby poddane kwarantannie potrzebują pomocy, powinna ją także przekazać do GOPS.

Przypominamy numer do GOPS: 87 619 45 51.

– Ośrodek pomocy społecznej współpracuje z policją, także z gminnymi jednostkami Ochotniczej Straży Pożarnej, Wojskiem Obrony Terytorialnej – dodaje Tomasz Osewski. Przypomina także, że wielką rolę pełnią w gminie także sołtysi, którzy są najbliżej mieszkańców i im także można zgłaszać problemy. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy psychologa, nie ma jak zrobić zakupów, nie ma ciepłych posiłków - reagujmy starając się pomóc. Zgłaszajmy takie przypadki do sołtysów lub bezpośrednio do GOPS.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages