Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku pomoże w niwelowaniu gospodarczych skutków koronawirusa - czeka na propozycje działań

2020-03-30 13:27:05 (ost. akt: 2020-03-30 13:29:13)

Autor zdjęcia: Archiwum gazety

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku zwraca się z prośbą o przesłanie informacji, propozycji działań, które byłyby najbardziej potrzebne i skuteczne w niwelowaniu ekonomicznych skutków epidemii COVID-19 dla przedsiębiorców, a mogłyby zostać wdrożone jako pomoc województwa - dysponenta środków unijnych.

Obecna, trudna dla nas wszystkich sytuacja, związana z epidemią COVID-19, w szczególny sposób dotyka małych i średnich przedsiębiorców. Skutki ekonomiczne już dziś są dostrzegalne w naszym regionie i z pewnością będą odczuwalne jeszcze przez długi czas. Szereg rozwiązań w celu ich niwelowania zostanie wdrożonych na poziomie zarówno krajowym, regionalnym, jak i lokalnym.


W tym czasie wspierająca rola instytucji okołobiznesowych i administracji staje się jeszcze ważniejsza. Stąd konieczność poszukiwania możliwych środków zaradczych i wspomagających przedsiębiorców w obliczu trudności z płynnością finansową.

W związku z powyższym w imieniu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Park Naukowo-Technologiczny w Ełku zwraca się z prośbą o przesłanie do 01.04.2020 r. (środa) włącznie na adres info@technopark.elk.pl – informacji, propozycji, sugestii działań, które byłyby najbardziej potrzebne i skuteczne w niwelowaniu ekonomicznych skutków epidemii COVID-19 dla przedsiębiorców, a mogłyby zostać wdrożone jako pomoc województwa jako dysponenta środków unijnych.

PNT prosi o weryfikację poniżej przedstawionych propozycji działań pod względem zapotrzebowania przez firmy:.

* Konsultacje z prawnikami – wsparcie prawne dla analizy sytuacji prawnej firmy w związku z zaistniałą sytuacją gospodarczą i wprowadzonymi propozycjami rządu.
* Doradztwo finansowe – ułatwienie w pozyskiwaniu taniego finansowania oraz pomoc w negocjacjach z bankami oraz instytucjami oferującymi instrumenty finansowe ze środków unijnych i krajowych.
* Konsultacje z doradcami podatkowo-księgowymi – mające na celu zoptymalizowanie wydatków ponoszonych przez przedsiębiorstwo oraz zoptymalizowanie wszelkich opłat na rzecz skarbu Państwa czy też jednostek samorządu terytorialnego.
* Restrukturyzacja firm – doradztwo w sytuacji pojawiających się problemów mające na celu zoptymalizowanie procesów i takie zaplanowanie struktury, która pozwoli przejść przez najcięższy okres funkcjonowania.
* Konsultacje komunikacyjne i marketingowe – objęcie firm doradztwem jak komunikować zmiany w firmie (komunikacja wewnętrzna) oraz jak skutecznie wrócić na rynek i prowadzić najoptymalniejsze działania marketingowe (komunikacja zewnętrzna).

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. crol #2899020 | 83.9.*.* 2 kwi 2020 21:15

  Stado darmozjadów i przeżeraczy publicznych pieniędzy, można się pomądrzyć na ciepłych stołeczkach

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ja pierdoleeeeeee #2898923 | 159.205.*.* 2 kwi 2020 18:34

  nieudacznicy z parku w których pompowane są moje pieniądze z podatków ,rozwiążą moje realne problemy w starciu z brutalną rzeczywistością i doradzą mi co mam zrobić aby przetrwać ,bym mógł zapierdalać i płacić podatki z których oni są dotowani . To może być ciekawe .

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. logo #2896699 | 176.109.*.* 30 mar 2020 23:03

  Z takim rządem i jego pomocą na pewno firma padnie. To teraz zweryfikujmy: konsultacje z prawnikami - ciekawe czy pomogą mi bronić się przed skarbówką i zusem o zaległe podatki, doradctwo finansowe- super - zapewne pomoga mi negocjowac spłatę zadłużenia w banku na tyle rat że do końca życia akurat spłacę, restrukturyzację mam już za sobą - firma zrestruktryzowana do zera, na koniec na pewno przydadzą się konsultacje komunikacyjne- zapewne z uśmiechem zakomunikuje pracownikom że teraz ich pracodawcą będzie urząd pracy. Ja ma także propozycję - zamknąć ten park a pieniądze przeznaczyć na pomoc przedsiębiorcom - oni najlepiej wiedzą go z tymi pieniędzmi mają zrobić

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. olo #2896599 | 93.105.*.* 30 mar 2020 20:06

  #zostanwdomu

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. pli #2896559 | 89.228.*.* 30 mar 2020 18:57

  jakieś miękkie te propozycje,czyżby samorzad województwa nie miał kasy na twardą pomoc tylko pyta aby odnotować że coś robi - prosty test - ile kasy przeznacza samorząd województwa na pomoc ełckim firmom ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages